Šéfka roka: Riaditeľka dala všetkým zamestnancom bonus 10-tisíc dolárov a dve letenky k tomu

Sara Blakely zamestnancov prekvapila
Sara Blakely zamestnancov prekvapila Zdroj: Profimedia

Americká podnikateľka vybudovala úspešnú spoločnosť aj vďaka svojim zamestnancom.

Američanka Sara Blakely je úspešná podnikateľka. Je zakladateľkou firmy Spanx, ktorá sa špecializuje na výrobu tvarovacej spodnej bielizne a oblečenia. Za 20 rokov sa jej podarilo zbohatnúť a nezabudla ani na dôležitú vec. Stalo sa tak aj vďaka jej zamestnancom, ktorým sa rozprávkovo odmenila.

Sara oznámila svojim kolegom, že každému daruje dve letenky do prvej triedy a môžu letieť kdekoľvek na svete. K tomu im prispela na dovolenku sumou 10-tisíc dolárov (8 600 eur). „Je to veľký moment pre každého z vás,“ uviedla vo videu, ktoré zverejnila na sociálnej sieti Instagram.

Podnikateľka sa rozhodla takto prekvapiť svojich zamestnancov, pretože väčšinový podiel firmy odkúpila globálna spoločnosť Blackstone. Zarobili tak približne 1,2 miliardy dolárov, píše portál abcnews.go.com.

Na videu môžete počuť aj všeobecné nadšenie zamestnancov. V miestnosti sa ozývali výkriky, pretože všetkých toto gesto dojalo. „Chcem, aby každý zamestnanec oslávil túto chvíľu po svojom a vytvoril si spomienku, ktorá mu vydrží celý život,“ dodala Sara, ktorá v minulosti začínala ako predavačka faxov, aby si zaplatila aspoň základné životné potreby.

USA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti