Bol to jeden z najkrutejších sériových vrahov v Česku. Pred 18 rokmi našli jednu z jeho obetí

Ivan Roubal
Ivan Roubal Zdroj: TV Markíza

Reportáž nie je vhodná pre maloletých divákov a ľudí s citlivou povahou.

Kým si policajti na Slovensku v 90-tych rokoch lámali hlavu najmä nad tým, ako zastaviť vyčíňanie mafiánskych gangov, pražskí kriminalisti naháňali jedného z najkrutejších sériových vrahov.

Ivan Roubal obete zväzoval tak, aby sa pomaly dusili vlastnou váhou. Niektoré hádzal do septika.

Odhalil jedného z najväčších sériových vrahov: Zamotal nám hlavu, tvrdí elitný vyšetrovateľ

Práve v týchto dňoch uplynulo 18 rokov od nálezu jednej z nich. Reportáž nie je vhodná pre maloletých divákov a ľudí s citlivou povahou.

Na začiatku mal smelé plány. Chcel chovať jelene, pštrosy a prasatá. Ivan Roubal sa usadil na statku s názvom Pohádka. No to, čo sa tam dialo, rozhodne rozprávku nepripomínalo.

Jan Štoček bol súčasťou pražskej mordparty, teda vyšetrovateľov, ktorí objasňovali tie najzávažnejšie zločiny. Roubalovými prvými obeťami mali byť podnikateľ a jeho ruská priateľka, ktorí chceli v tomto kraji zainvestovať do vodnej píly, no jedného dňa zmizli. Písal sa rok 1991.

Hovorilo sa, že ich pozostatky dal zožrať prasatám. On to odmietal a dokázať mu nič nevedeli. Jeho meno sa však objavilo pri ďalšom zločine. 12. novembra 1993 našli policajti v pražskom byte mŕtveho dôchodcu, ktorý bol známy tým, že sa živil predajom pornofilmov.

Ivan Roubal ale trval na tom, že je nevinný a nechcel sa s kriminalistami baviť.

Neskôr mu pripísali ďalšie zločiny. Jednu z obetí našli v septiku. Motívom vrážd boli peniaze či pomsta. Roubal sa na krátko dostal aj na slobodu. Vinou sudcu, ktorý mu zabudol predĺžiť väzbu. No policajti z pražskej mordparty si na neho počkali a spravili mu otočku. Počas toho, ako bol vo väzbe, sa totiž vyhrážal svedkom.

Odvtedy už spoza mreží nevyšiel. Odsúdili ho za päť vrážd na doživotie.

Roubal sa nikdy nepriznal. Vo väzení sa stále na niečo sťažoval. Vtedajšiu ministerku spravodlivosti dokonca obvinil zo sprisahania. Zomrel pred šiestimi rokmi, mal 64 rokov.


PRAHA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vrah

Dôležité udalosti