Zaujímavosti

Red Bull musí vyplatiť milióny ľuďom, ktorým nenarástli krídla

Reklama na Red Bull z roku 2000.
Zdroj: YouTube

Ak ste vypili tento energetický nápoj medzi januárom 2002 a októbrom 2004, stačí sa prihlásiť a vyplatia vám peniaze. Suma je však smiešna.

Pre niekoho to môže byť skutočný šok, ale mnohým z nás je to samozrejme jasné, ale reklamný slogan Red Bull vám dáva krídla, je klamlivý. Na základe žaloby totiž spoločnosť vyrábajúca energetické drinky súhlasila s tým, že všetkým tým, ktorí si kúpili aspoň jednu plechovku tohto nápoja v období medzi januárom 2002 a októbrom 2004 vyplatí desať dolárov alebo im podaruje výrobky v hodnote 15 dolárov. Bloček ako dôkaz o kúpe nie je potrebné predložiť.

V roku 2013 podal na spoločnosť žalobu Benjamin Careathers, ktorý Red Bull pravidelne pijával. Dôvodom bolo, že vraj mu nápoj nedodával žiadnu energiu, ako to bolo uvedené v reklamách. Dokonca ani len toľko, ako by vám dodala šálka kávy. "Neexistuje žiadny vedecký dôkaz, že by výrobky od Redbullu dodávali energiu, a preto je ich reklama zavádzajúca, klamlivá a je to podvod. Je preto žalovateľná," tvrdia úrady.

Red Bull odmieta akékoľvek priestupky voči zákazníkom alebo zodpovednosť a tvrdí, že jeho uvedenie na trh a označovanie je pravdivé a presné. Napriek tomu vyplatí "oklamaným" zákazníkom 13 miliónov dolárov. Táto úhrada má byť ešte len schválená. Konečné rozhodnutie padne 1.5.2015. 


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti