Zaujímavosti

Prvá svadba 12-ročného nórskeho dievčatka s dospelým mužom v Európe

thea a jej muž.jpg

Thea sa ide vydávať za 37-ročného muža a v Európe je to prvá takáto oficiálna svadba. Ľudia sú pobúrení.

V Afrike sú takéto svadby úplne bežné, mladé dievčatká sa vydávajú za starších mužov a nikomu sa to nezdá zvláštne. V Európe to ale také normálne nie je. Vskutku je viac ako divné, aby dievčatá vo veku desať, dvanásť či aj pätnásť rokov mali prísť o detstvo a zaradiť sa do života manželky a neskôr aj matky.

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj: boredpanda.com

Dvanásťročná Thea z Nórska sa však ide vydávať za muža, ktorý je od nej o 25 rokov starší a pokojne by mohol byť jej otcom. Má 37 a svoju mladučkú nevestu si má vziať 11. októbra. Ľudia sú pobúrení a nepáči sa im to. Začali kontaktovať políciu a starostlivosť o deti s cieľom svadbu zakázať. 

Diskutujú o tom na sociálnych sieťach a o „prípade" píšu mnohé zahraničné médiá. Údajne až 39-tisíc dievčat na svete stráca svoje detstvo pre svadbu s dospelým mužom.

Medializovanie tejto "svadby" teda splnilo účel. Samozrejme, vo vyspelej krajine, ako je Nórsko je podobný sobáš nereálny. Bola to len dokonalá kampaň aktivistov, ktorá mala zmobilizovať tisíce ľudí.

„Veríme, že provokácia je mocný nástroj na to, ako poukázať na realitu, ktorá je skutočne veľmi provokatívna. Dúfame, že ľudia sa budú mobilizovať proti detským manželstvám. Po celom svete takejto situácií čelí asi 39-tisíc mladých dievčat, podobných ako je práve Thea," hovoria aktivisti, ktorí za tým celým stoja.

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj: boredpanda.com


Zdroj: boredpanda.com

NÓRSKO/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.