Zaujímavosti

Muž predstieral ochrnutie a kómu. Kamera ho zachytila v supermarkete

Alana Knighta obvinili z podvodu.
Zdroj: Wales News Service

Dva roky sa snažil vyhnúť trestnému stíhaniu.

Brita, ktorý s cieľom vyhnúť sa trestnému stíhaniu dva roky predstieral, že trpí ochrnutím všetkých štyroch končatín a občas upadá do kómy, usvedčili z podvodu na základe záznamu z bezpečnostnej kamery, na ktorom riadi auto a prechádza sa po supermarketoch. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters.

Zdroj: Internet

Alan Knight (47) z mesta Swansea vo Walese čelí podľa prokuratúry obvineniu, že z bankového účtu svojho suseda - staršieho pána trpiaceho Alzheimerovou chorobou - neoprávnene vybral viac ako 40.000 libier (50.000 eur).

Keď polícia začala Knighta vyšetrovať, tvrdil, že trpí ochrnutím všetkých štyroch končatín a navyše z času na čas upadá do kómy. Aby nemusel reagovať na súdne predvolania, nechal sa hospitalizovať, pričom lekárovi povedal, že máva kŕče.

Podľa denníka South Wales Evening Post Knightova manželka Helen uviedla, že jej manžel je po zranení krku "ochrnutý, v kóme a pripútaný na lôžko". "Prežili sme absolútne peklo a stále prežívame peklo," napísala podľa denníka Knightova manželka. 

Knightov podvod vyšiel najavo, keď polícia začala sledovať pohyb jeho vernostnej zákazníckej karty a získala záznam z bezpečnostnej kamery, na ktorom obvinený riadil auto a chodil po supermarkete.

Zdroj: cbsnews.com

Po varovaní, že súd sa jeho prípadom bude zaoberať bez ohľadu na to, či sa pojednávania zúčastní, alebo nie, prišiel Knight do súdnej siene na invalidnom vozíku a s korzetom na krku.
Po predložení dôkazového materiálu sa priznal, že sa v 19 prípadoch dopustil trestných činov pozmeňovania úradnej listiny, podvodu a krádeže. Rozsudok nad ním bude vynesený 7. novembra.

https://www.youtube.com/watch?v=y4Q1I72gBNE


LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.