Zaujímavosti

Hviezdami tejto módnej prehliadky boli bezdomovci

bezdomovci.jpg

Žiadne dokonalé postavy, či vypracované telá, ale obyčajní ľudia z ulice. A to doslova.

V Kolumbii zorganizovali nezvyčajnú módnu prehliadku. Namiesto modeliek však kolekcie na móle predvádzali bezdomovci.

V osemmiliónovej metropole žije približne 9-tisíc bezdomovcov. Väčšina z nich prespáva v kanáloch. Len malá časť dostane šancu začať odznova. Len v okolí najväčšieho obchodného centra sa pohybuje asi 200 ľudí bez domova. Modelov a modelky vybrali práve z nich.

"Som nervózny, bude sa na mňa pozerať veľa ľudí. Väčšina sa na nás pozerá cez prsty. Tento projekt však búra predsudky a ja osobne aspoň na chvíľu nebudem na ulici," hovorí jeden z modelov bezdomovcov Duver Alexander Benitez.

Charitatívnu akciu zaplatil obchodný dom, ktorý inak pravidelne dodáva bezplatne jedlo bezdomovcom. Vybraných modelov si vzali do parády najprv vizážisti a štylisti. "Sú to ľudia ako my, zaslúžia si náš rešpekt. Napriek tomu, že žijú na uliciach a ľudia sa ich stránia, sú veľmi priateľskí a väčšinou slušní," hovorí Ana Maria Malagon.

"Najali sme módneho experta, ktorý ich učil chodiť, tanečného inštruktora a pozrite sa, sú z nich skutoční modeli," dodal Jorge Villalobos, organizátor. No a tu je výsledok. Bezdomovci si hviezdny moment poriadne užili, aspoň na chvíľu mohli zabudnúť na svoj neľahký osud. 


KOLUMBIA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.