Zaujímavosti

Video ukazuje, akí sú muži na ulici. Sexuálne narážky nechýbali

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Žena strávila v New Yorku desať hodín na ulici. Muži nezostali len pri pokukovaní. Aj vy sa môžete stať obeťou harašmentu.

Kráčate po ulici a neustále máte pocit, že na vás niekto „čumí". V duchu si poviete, že ste paranoidní a len si to namýšľate. No nemusí to tak byť. Zrejme to ani netušíte, no aj na ulici sa rýchlo stanete obeťou harašmentu.

Podobnú situáciu zažívala permanentne aj Shoshana z New Yorku. Jej priateľ Rob Bliss sa preto rozhodol v spolupráci s portálom Hollaback zverejniť video, ktoré zachytáva kráčajúcu ženu počas desiatich hodín na ulici v New Yorku.

Tipnite si, koľkokrát sa na Shoshanu obzreli neznámi muži? Nemusela byť pritom ani vyzývavo oblečená a chlapi po nej pokrikovali jedna radosť.


Čo je to pouličný harašment?

„Pouličné obťažovanie" je forma sexuálneho obťažovania, ktorá sa koná vo verejných priestoroch. Má viacero foriem vrátane slovného obťažovania, pokrikov, prenasledovania či masturbácie. Obeťami sa zväčša stávajú ženy, ľudia s odlišnou farbou pleti, ale aj deti. Pouličné obťažovanie môže mať sexuálny, rasistický či homofóbny kontext.

NEW YORK/ihollaback.org, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.