Zaujímavosti

V Amerike spúšťajú vysokoškolský kurz zabíjania času na internete

Kurz zabíjania času na internete povedie extravagantný umelec Kenneth Goldsmith
Kurz zabíjania času na internete povedie extravagantný umelec Kenneth Goldsmith Zdroj: YouTube.com

Rozptyľovanie, multitasking a rozptyľovanie myšlienok budú povinné.

Študenti, ktorí si užívajú dlhý spánok, nočné párty a rannú opicu, sa zapisujú na kurz, ktorý ich naučí zabíjať čas na internete. The University of Pennsylvania spúšťa od nového semestra kurz s názvom „Zabíjanie času na internete." Študenti na ňom budú tri hodiny týždenne robiť nepodstatné veci.

Cieľom kurzu je zistiť, či sledovanie statusov a pozeranie videí s mačkami môže byť využité ako materiál na závažné a emocionálne literárne diela. Študenti budú zisťovať, či sa dá vytvoriť autobiografia iba pomocou facebooku a či ich konto na Twitteri poskytuje dosť informácií na napísanie veľkého románu.

V popise kurzu sa píše, že „rozptyľovanie, multitasking a svojvoľné unášanie myšlienok sú povinné." Lektorom kurzu bude básnik a umelec Kenneth Goldsmith. Pán Goldsmith sa asi pred rokom preslávil tým, že sa pokúsil vytlačiť na papier celý obsah internetu.

Lektor v rozhovore pre Washington Post povedal, že jeho nový univerzitný kurz chce overiť konvenčný názor, že nás internet robí hlúpejšími. „Myslím si, že nás internet skôr robí múdrejšími. Unavuje ma, že vždy keď otvorím noviny, dočítam sa že je internet zlý," povedal.

Zdroj: YouTube.com

Pán Goldsmith sa preslávil svojim netradičným zmýšľaním. Vydal knihu s názvom Deň, ktorá prepisuje jedno vydanie novín New York Times. Vydal aj knihu Sedem amerických smrtí a nešťastí, v ktorej sú prepisy správ z 11. septembra, ale aj z atentátu na Kennedyho.

Jeho minuloročný pokus vytlačiť celý internet bol doposiaľ jeho najodvážnejší. Kenneth však priznal, že tento projekt nebol celkom reálny.

PHILADELPHIA/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.