Zaujímavosti

Rus si chcel skrátiť cestu z krčmy. Uviazol na ľadovej kryhe

Muž uviazol na ľadovej kryhe. Chcel si skrátiť cestu z krčmy. (ilustračné foto)
Muž uviazol na ľadovej kryhe. Chcel si skrátiť cestu z krčmy. (ilustračné foto) Zdroj: Shutterstock.com

Záchranári bojovali s časom. Na jeho záchranu využili vrtuľník.

Opitého muža zachraňovali z obrovskej ľadovej kryhy potom, ako sa cez ňu pokúsil dostať na druhý breh rieky.

Cyril Aksyonov si večer dohodol odvoz do lokálu na druhom brehu rieky Ob v západnej časti ruskej Sibíri. Keď sa však chcel tento 38-ročný muž dostať domov, odvoz už nemal. Keďže sa mu nechcelo ísť v mraze 16 kilometrov k najbližšiemu mostu, rozhodol sa pre skratku.

Vybral sa k brehu rieky a naskočil na obrovskú ľadovú kryhu, ktorá práve plávala na hladine. Nebol však schopný kontrolovať jej pohyb a nechal sa unášať prúdom siedmej najdlhšej rieky na svete. Našťastie, všimli si ho okoloidúci a tí zalarmovali záchranárov.

Záchranné témy ihneď začali boj s časom. Cyrila museli zachrániť predtým, ako kryha narazila do ďalších kusov. Keby to nestihli, muž by pravdepodobne skončil v ľadovej vode.
„Nemohli sme použiť lode, pretože by ich mohli potopiť kusy ľadu, ktoré na hladine plávali. Na záchrannú akciu sme preto využili vrtuľník," povedal člen záchranného tímu Irakli Golubov. „Bolo to extrémne hlúpe a nebezpečné nie len pre muža, ale aj pre záchranárov," dodal.

Aksyonova helikoptéra previezla do bezpečia, odkiaľ ho záchranári dopravili domov. Muž sa zaobišiel bez zranení, dostal však pokutu.

PARABEĽ/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti