Zaujímavosti

Výstava TUTANCHAMON pre veľký záujem prdĺžená až do 4. januára 2015

Vystava Tutanchamon.
Vystava Tutanchamon. Zdroj: TASR

Desaťtisíce nadšených návštevníkov vrátane prezidenta Slovenskej republiky pána Andreja Kisku, sa už vydali na objaviteľskú cestu za tajomstvom mladého faraón.

Výstava Tutanchamon-Jeho hrobka a poklady doposiaľ očarila nádhernými exponátmi takmer stotisíc návštevníkov nielen z Bratislavy, ale aj z celého Slovenska.

Svoje brány bude ešte otvárať zvedavým návštevníkom v bratislavskej Inchebe každý deň až do 17. januára 2015, kedy sa jej brány uzatvoria.

Vidím úžasné veci, vykríkol Howard Carter, keď v roku 1922 po prvýkrát nahliadol do Tutanchamonovej hrobky

A presne rovnaké veci majú možnosť vidieť aj všetci návštevníci v Bratislave. Výstava Tutanchamon - Jeho hrobka a poklady je zostavená identicky tak, ako bola pred takmer 100 rokmi hrobka objavená a otvorená. Všetky posvätné predmety, sošky, šperky aj sarkofágy ležia na rovnakých miestach, ako boli kedysi nájdené. Návštevníci môžu vidieť viac ako 1000 nádherných predmetov vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky Tutanchamona a jeho ohromného pozláteného sarkofágu.

Všetky exponáty sú vyrobené tradičným spôsobom s využitím remeselníckych tradícií starých tisíce rokov a to pod prísnym dohľadom svetových egyptológov. Vďaka tomu, že ide o dokonalé repliky, môžu byť všetky predmety z faraónovej hrobky zhromaždené na jednom mieste, čím vytvárajú fascinujúci obraz o dávnej vyspelej civilizácii.

Uvedenie faraónovej hrobky v jej celkovej podobe a reálnom kontexte nás priamo konfrontuje s magickým kráľovstvom starobylého Egypta.

Výstava Tutanchamon - Jeho hrobka a poklady je vhodná nielen pre dospelých obdivovateľov starobylých kultúr, ale aj staršie deti, milujúce nové a nevšedné zážitky a dobrodružstvo. Vďaka unikátnemu spôsobu expozície a audioguidu (zvukovým slúchadlám), ktorý je k dispozícii zdarma, sú všetci návštevníci doslova vtiahnutí do objaviteľského príbehu Howarda Cartera, ktorý im detailne a súčasne zábavne opíše všetky exponáty. Výstava tak svojich návštevníkov doslova prenesie tisíc rokov v čase.

Návšteva výstavy Tutanchamon - Jeho hrobka a poklady je skvelý tip na rodinný výlet počas voľných dní, či vianočných prázdnin.

Nechajte sa očariť krásou starovekého Egypta aj vy!

Predpredaj vstupeniek v sieti:

Ticketportal a Eventim

Otváracie hodiny výstavy:

Pondelok - Nedeľa 9 -19 hod.

Termín výstavy:

8. 2014 - 17. 1. 2015

Incheba EXPO Bratislava, Slovensko

Viac informácií o výstave na www.tut-vystava.sk

Usporiadateľ: JVSGROUP

BRATISLAVA/PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti