Zaujímavosti

Povrazolezec prešiel medzi mrakodrapmi so zaviazanými očami

Nik Wallenda
Zdroj: YouTube

Televízny prenos jeho pokusu sa oneskoril o desať sekúnd, aby výrobcovia mohli vysielanie prerušiť, ak by muž spadol.

Američan Nik Wallenda v noci na pondelok úspešne prešiel po lane medzi mrakodrapmi v Chicagu natiahnutom vo výške 200 metrov. Nepoužil istenie a časť cesty dokonca absolvoval so zaviazanými očami. Televízny prenos jeho pokusu sa podľa agentúry AP oneskoril o desať sekúnd, aby výrobcovia mohli vysielanie prerušiť, ak by muž spadol.

https://www.youtube.com/watch?v=Em0F2gZ6BFwPovrazolezec (35), ktorý vlani ako prvý človek na svete prešiel po lane cez Grand Canyon, celkovo prešiel po lane cez 180 metrov za necelých osem minút.

"Milujem Chicago a Chicago určite miluje mňa," povedal Wallenda tesne pred začatím svojej nebezpečnej cesty, ktorú sledovali milióny televíznych divákov po celom svete.

Wallenda patrí k siedmej generácii rodinného klanu cirkusových umelcov a eskamotérov, ktorých prezývali "lietajúci Wallendovci". Korene tohto rodu možno údajne vysledovať až do roku 1780.

Wallenda sa v roku 2012 stal aj prvým človekom, ktorý po povraze prekonal Niagarské vodopády.

Vlani 23. júna po napätom lane prekonal Veľký kaňon v Arizone. Tiež vtedy akrobat kráčal nad hlbinou bez akéhokoľvek istenia.

CHICAGO/YouTube

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.