Zaujímavosti

Kanaďanka vysúdila od Googlu peniaze za fotku s "vypadnutými" prsiami

google.JPG

Súd rozhodol, že jej spoločnosť musí zaplatiť kompenzáciu. Na Street View sa totižto objavila fotografia jej "intímnych partií". Sporný obrázok nájdete v článku.

Google má problém. Zapríčinila ho služba Street View potom, ako ich auto odfotilo ženu v predklone, ktorej vidno časť prsníka. Súd rozhodol, že jej teraz musia zaplatiť kompenzáciu.

Podľa 17-stranového rozhodnutia zažila Maria Pia Grillo šok a rozpaky, keď sa cez službu Street View pozrela na svoj dom. Na fotke zbadala seba v predklone. Z výstrihu jej pritom "vykukukovala" značná časť poprsia.


Aj keď internetový gigant na fotke z roku 2009 rozmazal jej tvár, zvyšok fotky poskytoval dostatok informácií na to, aby ju ľudia mohli identifikovať. O dva roky neskôr Maria podnikla právne kroky. Chcela, aby odstránili aj evidenčné číslo jej auta a adresu. Navyše žiadala 32-tisíc eur ako odškodné za emočnú škodu, depresiu a zosmiešňovanie od svojich kolegov v banke, kde pracuje.

Spoločnosť súhlasila a rozmazala viac detailov z obrázka. Odmietla jej však vyplatiť peniaze, pretože Maria Grillo stála na verejnom priestranstve. Navyše podľa nich neexistuje žiadne spojenie medzi incidentom a jej emočnými ťažkosťami.

Sudca súhlasil, že incident so Street View nemá priamy vplyv na jej psychické zdravie a čudoval sa, prečo čakala dva roky, kým rozbehla súdny spor. Odmietol však argument spoločnosti, že sa Maria nachádzala na verejnom priestranstve a povedal, že ľudia nestrácajú právo na súkromie tým, že sa nachádzajú na miestach, kde ich môžu iní vidieť. Zaviazal preto Google zaplatiť Marii sumu 1 770 eur plus úrok a súdne trovy vo výške 112 eur.

MONTREAL/GIGAOM.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.