Zaujímavosti

Z darcu spermií životný partner! Austrálsky pár spojilo už narodené dievčatko

Medzi Aminah a Scottom preskočila iskra až po umelom oplodnení
Medzi Aminah a Scottom preskočila iskra až po umelom oplodnení Zdroj: dailymail.co.uk

Matka prišla pre genetickú poruchu o dvoch synov. Tretie dieťa jej prinieslo dvojnásobnú radosť.

Aminah Hart chcela dieťa, ale v minulosti už prišla o dvoch synov. Mali genetickú poruchu, ktorá ich pripravila o všetky sily. Prvý syn na ňu zomrel ako štvormesačný, druhý sa dožil 14 mesiacov.

Keď mala 42 rokov, cítila že jej už dochádza čas mať zdravé dieťa. Na druhej strane vedela, že existuje až štvrtinová šanca, že sa genetická porucha opäť objaví. Premýšľala dlho, napokon sa rozhodla pre darované spermie. „Zohľadnila som všetko - svoj vek, sociálny status a fakt, že prenášam smrteľnú genetickú poruchu," konštatovala Aminah.

Zdroj: dailymail.co.uk

Dostala tri listy so štatistikami troch anonymných mužov. Jeden z nich sa nestal len biologickým otcom jej dcéry, ale aj jej partnerom. Keď si vyberala darcu spermií, hľadala kľúčové kvality, ktoré pre svoju dcéru chcela. „Nemáte fotografiu, len obyčajný profil. Slabší ako na zoznamke. Zdravotný stav, vek, telesné proporcie, farba vlasov, záujmy a práca," vysvetlila v rozhovore Aminah.

Darca o sebe napísal, že je veselý a bezstarostný, s vysokou pracovnou morálkou. Navyše mal dobrý zdravotný profil. Spermie Scotta Andersena boli v spermobanke asi rok, pracovníci teda vedeli vylúčiť rôzne choroby.

Dcéra sa narodila 14. augusta 2012 a dostala meno Leila. Vážila necelé štyri kilá a bola zdravá ako repa. Jej stará mama však medzičasom začala pátrať po otcovi dieťaťa. Aminah sa rozhodla, že sprístupní všetky informácie agentúre pre prípad, že by sa biologický otec chcel s dieťaťom kontaktovať. Scott čoskoro odpísal, že sa chce stretnúť.

Stretli sa iba pár dní po dcériných prvých narodeninách. „Bolo to oveľa ľahšie, než som očakávala. Pred stretnutím som bola nervózna," priznala sa v rozhovore Aminah. Stretnutie prebiehalo tak hladko, že sa rozhodli stretávať častejšie. Scott však po niekoľkých stretnutiach napísal e-mail, že sa chce stretávať každý týždeň. Aminah sa odvtedy na Scotta začala pozerať v úplne inom svetle.

„Pomyslela som si, že je úplne úžasný. Bola som zmätená," povedala Aminah. Scott však cítil potrebu stretávať sa ešte častejšie. „Bol by som veľmi nenásytný, keby som požiadal o dve návštevy týždenne?," opýtal sa po krátkom čase Scott. Aminah samozrejme súhlasila. Strávili spolu Vianoce a preskočila medzi nimi iskra.

Pár raz zostal na návšteve u Scottových priateľov. Rozhodli sa prespať, preto im pripravili na zem matrac. „Nebolo to trápne. Scott sa ukázal ako starostlivý človek a vzorný otec. Cítili sme, že sme rodina," povedala na záver Aminah.

https://www.youtube.com/watch?v=0gOxytW57Xo


MELBOURNE/DAILYMAIL.co.uk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.