Zaujímavosti

Barman si vyskúšal život milionára. Prelomil systém v bankomatoch

Dan Saunders okradol banku o 1,6 milióna eur
Dan Saunders okradol banku o 1,6 milióna eur Zdroj: YouTube.com

Banku okradol o 1,6 milióna dolárov. Míňal ich na súkromné lietadlá, ale aj na gambling.

Dan Saunders si na štyri mesiace vyskúšal život multimilionára. Míňal na drahý eskort, súkromné lietadlá, exkluzívne reštaurácie a gambling. Prišiel totiž na technickú chybu bankomatov, vďaka ktorej mal prístup k peniazom kedykoľvek a kdekoľvek chcel.

„Nikdy som sa necítil viac nažive, ako keď som útočil na svoju kreditku," povedal 29-ročný Saunders v rozhovore pre austrálske médiá. „S mojou kreditkou som mohol byť kýmkoľvek, cestovať kamkoľvek a robiť čokoľvek. Cítil som sa ako kráľ alebo rocková hviezda. Asi som aj vyzeral ako tučný biely Kanye West," pokračoval.

Pán Saunders sa vo februári 2011 nasťahoval do mesta Wangratta v austrálskej Victorii. S priateľmi sa vybrali na pivo. Aby mal za čo utrácať, vybral sa k bankomatu. Tam však zistil, že má na svojom účte iba tri doláre. Pokúsil sa presunúť si na účet dvesto dolárov z kreditného účtu. Bankomat transakciu zamietol, peniaze však poslal.

Bohatší o dve stovky sa Dan vrátil naspäť do krčmy a pokračoval v popíjaní s priateľmi. Na celý večer mu to však nestačilo. Barman sa preto rozhodol vyskúšať svoje šťastie opäť. Skontroloval si zostatok na inom bankomate. Ten mu však napísal, že zostatok na účte nie je dostupný, Dan preto presunul rovnakým spôsobom ďalších dvesto a zvýšil si limit na 2000 dolárov.

Bankomaty sa v niektorých časoch odpájajú. Vtedy síce človek môže disponovať svojimi peniazmi, nevie sa však dostať k zostatku na účte. Peniaze, ktoré Dan presúval však bankomat nikde nezaznamenával. Pán Saunders neprestal a v priebehu niekoľkých týždňov rovnakým spôsobom presunul 20-tisíc dolárov. Predpokladá sa, že za štyri mesiace pomocou kreditky okradol svoju banku až o 1,6 milióna dolárov.

Ako mu rástlo konto, v malom mestečku sa okolo jeho nového života začali viesť diskusie. S kolegom v krčme minul viac peňazí, ako v bare zarobí za tri týždne. Vtedy sa jeho šťastie otočilo. Aby toho nebolo málo, klebety si našli cestu k jeho priateľke. Dozvedela sa, že po celom meste míňa peniaze a rozišla sa s ním cez textovú správu.

Predpokladá sa, že do mája Saunders ukradol bankám pomocou kreditnej karty viac ako 1,6 milióna dolárov.

Ako každý podvodník, aj Dan Saunders čoskoro začal cítiť vinu a začal navštevovať psychológa. V júni so svojimi výbermi prestal a zavolal do banky, aby sa priznal. V banke mu však povedali, že prípad vyšetruje polícia a odmietli sa s ním rozprávať.

„Nebolo to o peniazoch, išlo skôr o zážitok," vysvetlil svoje správanie Saunders. Už viac ako tri roky žije mimo Škótska a ukrýva sa pred spravodlivosťou.

https://www.youtube.com/watch?v=rFXp0hauHAU


WANGRATTA/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti