Zaujímavosti

Ako tón pleti a farba vlasov predávajú: Tu je zoznam najlepšie predávaných Disney princezien

Súboj princezien.
Zdroj: buzzfeed.com

Podľa grafu sa na internetovom obchode od mája minulého roka predalo najviac bledých princezien. Len Elza tak zarobila viac ako 2,7 milióna eur. Zaujímavé je, že Aladinova Jasmína s exotickou Tianou zarobili najmenej.

Princezná je snom každého dievčatka. V rozprávkovom svete je princezná vždy tou najkrajšou postavou. Aj preto skoro každý rok prináša spoločnosť Disney vždy novú princeznú. Všetky ich iste poznáte. Na výber je z princezien: Elza, Popoluška, Snehulienka, Locika, Merida, Ariel, Šípková Ruženka, Bella a ďalšie.

Najobľúbenejšie sú Elza z rozprávky „Frozen" a Popoluška.

Štúdia však ukázala, že nie všetky princezné sú rovnako obľúbené. Najviac výnosná pre rozprávkovú spoločnosť môže byť len jedna. Je ňou kráska Elza. Za ňou hneď nasleduje taktiež blonďavá Popoluška a nie je to žiadna náhoda. Rebríček obľúbenosti udáva farba vlasov a tón pleti.

Zdroj: dadaviz

Podľa grafu Dadaviz sa na internetovom obchode od mája minulého roka predalo najviac bledých princezien. Len Elza tak zarobila viac ako 2,7 milióna dolárov. Zaujímavé je, že Aladinova Jasmína s exotickou Tianou zarobili najmenej.

Aj napriek tomu táto teória nevysvetľuje, prečo Jasmína zarobila najmenej. Príbeh o Aladinovi je štvrtým najlepšie zarábajúcim všetkých čias Disney.


NEW YORK/Daily Mail, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.