Zaujímavosti

Žena okradla ľudí približne o 2 400 eur. Tvrdila, že má rakovinu

Cristina Lagman predstierala rakovinu, aby vylákala peniaze od ľudí
Cristina Lagman predstierala rakovinu, aby vylákala peniaze od ľudí Zdroj: YouTube.com

Prezradila ju informácia, že má rakovinu v piatom štádiu. Piate štádium rakoviny neexistuje.

Žena z Kalifornie bola obvinená z krádeže. Presvedčila ľudí, aby jej prispievali peniazmi a darčekmi, pretože má údajne rakovinu prsníka. Cristina Lagman na to využila svoje konto na sociálnej sieti. Presvedčila stovky priateľov a podporovateľov.

Na stránku pridávala novinky a fotografie, ktoré mali zobrazovať jej boj so zákernou chorobou. Na fotke sa ukázala ostrihaná dohola, ale aj v tričku na podporu pacientov s rakovinou.

Podvodníčku už odsúdili. V minulosti už dostala podmienku za podvod pri sociálnom zabezpečení

„Mám obrovský strach. Bojovala som veľmi tvrdo a nemyslela som si, že sa dožijem dneška," napísala Cristina na facebook.

„Budem tu už len krátko. Štyri, možno šesť týždňov. Deti a rodičia žijú svojim životom a ja zomieram sama," sťažovala sa v ďalšom statuse.

Ľudia, ktorí ju chceli podporiť, dokonca založili fond a zorganizovali charitatívnu akciu na jej počesť. Práve na charite začali niektorí ľudia Cristinu upodozrievať, že o svojom zdravotnom stave nehovorí úplnú pravdu.

Peniaze si poriadne užívala

„Bola šťastná, pobehovala okolo a popíjala alkohol a rozdávala darčekové predmety. Zvláštne správanie na človeka, ktorý pred pár dňami tvrdil, že mu zostáva necelých šesť týždňov života," vyjadrila sa Valeria Cortes, jedna z jej niekdajších najsilnejších podporovateliek.

Namiesto prípravy svojich detí na život bez matky, Cristina jazdila na výlety po celej Amerike a vybavovala si darčekové karty do reštaurácií a kúpeľov. „Každý večer chodila na žúr, správala sa ako rocková hviezda," posťažovala sa Valeria, ktorá jej osobne darovala 200 eur.

Valeria si navyše všimla, že fotka na ktorej údajne Cristina dostáva chemoterapiu bola v skutočnosti stiahnutá z internetu. „Raz sa vyjadrila, že jej rakovina je už v piatom štádiu. Piate štádium neexistuje," posťažovala sa v rozhovore Valeria.

Podozrenia narastali a ľudia začali od Cristiny požadovať dôkaz, že je naozaj chorá. Okamžite sa začala správať nepriateľsky a vymazala ich z facebooku. Predpokladá sa, že od podporovateľov získala asi 2 400 eur. Cristina stále tvrdí, že má rakovinu, akurát sa cíti lepšie. Podvodníčku už odsúdili. V minulosti už dostala podmienečný trest za podvod pri sociálnom zabezpečení.

RIVERSIDE/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.