Zaujímavosti

Ste blondiak so svetlými očami? Alkohol teda znášate ľahšie

úprava obočia
Zdroj: Shutterstock.com

Na Slovensku vypijeme 13 litrov. Podať ruku si môžeme s našimi susedmi a potom s Austrálčanmi, Kanaďanmi, ale aj Namíbijcami.

Bolí vás po piatkovom žúre hlava? Je to pravdepodobne preto, že máte tmavé oči a vlasy. Tvrdia to vedci, ktorí prišli na tento jav úplne náhodou. Trocha lepšie by na tom po konzumácii alkoholu mali byť tí, ktorí majú oči modré a sú blonďaví.


Muž s modrými očami s pitím alkoholu zjavne problém nemajú. „Títo ľudia majú najväčšiu predispozíciu na odstraňovanie alkoholu zo svojho organizmu. V ich organizme sa nachádza najväčšie množstvo dehydrogenázy teda enzýmu, ktorý rozoberá alkohol," hovorí odborník.

To, aké máte oči ovplyvňuje melanín, ktorý má jedinečnú úlohu aj v mozgu. Zdá sa, že severania teda znášajú alkohol lepšie ako ľudia v teplejších oblastiach. Boľavé vstávanie či farba očí, ale na zemeguli nehrá veľkú úlohu. Ľudia pijú všade. Najviac v strednej a východnej Európe. Vedúcu priečku obsadili Bielorusi.

Na Slovensku vypijeme 13 litrov. Podať ruku si môžeme s našimi susedmi a potom s Austrálčanmi, Kanaďanmi, ale aj Namíbijcami. Je jedno či máte svetlé alebo tmavé oči. Väčšie množstvo alkoholu vášmu telu neprospeje, a preto sa radšej napite vody. Ak už sa rozhodnete pre alkohol, pite s rozumom. Aby ste neskončili v nemocnici.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.