Zaujímavosti

Kurz prežitia. Video ukazuje, ako sa dá zachrániť v lietadle

1415288519444_wps_54_dmvidpics_2014_11_06_at_1.jpg

Kurz si môžete vyskúšať na vlastnej koži aj vy. Naučí vás správať sa v lietadle tak, aby ste sa cítili bezpečne.

Letecké nešťastia, ktoré sa nakopili za posledné obdobie, sú častým dôvodom, prečo ľudia dostali strach vkročiť na palubu lietadla. British Airways preto prišlo s dobrým nápadom. Cestujúcim umožnili vyskúšať si, ako by mali reagovať v krízových situáciách.

Dym, krik, panika - toto všetko a ešte viac si vyskúšali dobrovoľníci v kabíne simulátora Boeingu 737. Kurz správneho správania sa počas krízových situáciách sa skončil únikom na „skákaciu plošinu". Tú si užili mladšie aj staršie ročníky.

„Celá simulácia bola bezpečná. Myslím, že sa všetci zabavili. Tento výcvik je však navyše aj veľmi podnetný," opísala Andy Clubbová, bezpečnostná inštruktorka pre British Airways.

Poldenný kurz stojí 135 libier (približne 170 eur) a prebieha na školiacom stredisku v blízkosti letiska Heathrow. „Takýto kurz prebieha rovnako ako výcvik našich zamestnancov. Najobľúbenejší je azda únik na „skákaciu plošinu". Aj keď sa všetci pritom zabavili, dôležité bolo, aby to robili tým správnym a bezpečným spôsobom," dodala Andy.

„Zistil som, že lietanie je vlastne veľmi bezpečné," reagoval jeden z účastníkov. Pozrite si, ako správne by ste si mali nasadiť dýchaciu masku či záchrannú vestu.

https://www.youtube.com/watch?v=SUnMue7mEpU
LONDÝN/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.