Zaujímavosti

Muž si vybudoval vlastný plávajúci raj zo 150-tisíc recyklovaných fliaš

Eko ostrov Richarta Sowa.
Zdroj: tumblr.com

Pri pobreží Mexika žije na vlastnom ostrove. Jeho zostavovaním strávil posledných sedem rokov.

Tento raj si 61-ročný eko architekt Richart Sowa, ako sa nazýva, vybudoval celkom sám zo 150-tisíc plastových fliaš. O takomto idylickom mieste sníval 20 rokov, až sa mu to nakoniec podarilo. Plávajúci ostrov má všetko, čo má mať. Ekologický raj zahŕňa aj kompletnú kúpeľňu, kde nechýba horúca vaňa a aj pripojenie na internet. 

Zdroj: tumblr.com

Ostrov je 30 metrov od brehu, kde sa Richart dostane pomocou vyrobeného trajektu, tiež z plastových fliaš. Dom na ňom je trojpodlažný a nechýbajú dve spálne, vírivka, kuchyňa. Žiaden prehnaný luxus, no preňho raj na zemi. Je obklopený palmami, ovocnými stromami, rastlinami, bylinami. Elektrinu poskytujú solárne panely.

Zdroj: tumblr.com

A čo mu ešte k šťastiu chýbalo? Predsa žena. Richart si našiel bývalú modelku, 47-ročnú Jodi Bowlin, s ktorou túto krásu zdieľa. „Vždy som sa o to chcel s niekým podeliť," povedal pre dailymail.com. a to sa mu podarilo. 

Zdroj: facebook.com

Richart bol dvakrát ženatý, má štyri deti a šesť vnúčat. Ako vegetariánovi mu na ostrove nič nechýba. To, čo zje, si sám vypestuje. Neďaleko na pevnine má však aj obchod. Tiež by ste chceli žiť na takomto ostrove?

Zdroj: facebook.com

Zdroj: facebook.com
 


MEXIKO/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.