Zaujímavosti

Pasažier natočil z okna lietadla záhadný objekt

Je to UFO alebo bezposádkové lietadlo?
Zdroj: YouTube

Je v tvare disku a nepodobá sa na iné lietadlo ani vrtuľník.

Neuveriteľné zábery ukazujú záhadný kruhový objekt, ktorý sa pohyboval rovnomerným tempom cez ťažké mraky niekde nad stredom krajiny Západnej Ázie. Tvar a pohyb objektu naznačuje, že by mohol ísť o dron - bezposádkové lietadlo, ktoré prevádzkuje iránska armáda - aj keď klip vedie k špekuláciám, že to môže byť aj mimozemská loď.

Video, ktoré má 34 sekúnd, natočil cestujúci z okna lietadla nad Iránom. Je na ňom vidieť veľký biely objekt letiaci niekoľko sto metrov pod lietadlom. Pohybuje sa stabilne cez mraky sprava doľava. Je v tvare disku a nepodobá sa na iné lietadlo ani vrtuľník. Nie je ani osvetlený ako ostatné lietadlá.

https://www.youtube.com/watch?v=udoYOE0YjykAj napriek špekuláciám, že záhadný objekt je cudzie plavidlo, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o high-tech dron, ktorý prevádzkuje iránska armáda. Začiatkom tohto týždňa Irán uskutočnil prvý skúšobný let dron lietadla. Vyrobili si vlastnú verziu amerického bezposádkového lietadla.

Teherán ho skonštruoval podľa stroja, ktorý havaroval na jeho území v roku 2011. Generál Amír Alí Hádžízádi, veliteľ leteckej divízie elitných revolučných gárd, pre štátnu televíziu povedal, že test sa uskutočnil v pondelok a že zábery z letu čoskoro zverejnia.

TEHERÁN/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti