Zaujímavosti

Austrálsky vynálezca predstavil cyklistickú prilbu budúcnosti

Austrálsky dizajnér predstavil budúcnosť cyklistickej prilby
Austrálsky dizajnér predstavil budúcnosť cyklistickej prilby Zdroj: smarthat.info

Okrem lepšej bezpečnosti ponúka aj kameru, smerovky a stierače. Pribudlo aj miesto pre evidenčné číslo.

V Austrálií vznikla moderná cyklistická helma. Dostala názov Smart hat a okrem vyššej bezpečnosti ponúka aj veľké množstvo technických noviniek.

Najzásadnejšou zmenou je však priestor na evidenčné číslo na zadnej strane helmy. Pribudli však aj kamery, predné svetlo, brzdové svetlá, smerovky a stierače. Koncept sa však stretol s kritikou cyklistov. Podľa väčšiny z nich je to hlúpy nápad.

Zdroj: smarthat.info

Dizajnér Toby King má pocit, že aktuálne cyklistické helmy nie sú dosť bezpečné. „Neobsahujú žiadne moderné technické vymoženosti. Nenájdete v nich bezpečnostné prvky, ani len štandardné osvetlenie, ktoré by v cestnej premávke mali mať všetky registrované vozidlá," povedal. Novinka je podľa neho zameraná na zvýšenie bezpečnosti nie len cyklistov, ale aj chodcov a ostatných účastníkov cestnej premávky.

Prilba by mala efektívne ochrániť cyklistu pred zranením hlavy a mala by mu pomôcť pri bezpečnej jazde v zlom počasí. Cyklista by mal byť navyše dobre osvetlený, aby ho v zlom počasí bolo lepšie vidieť. Priestor na evidenčné číslo má umožniť cyklistom, aby sa stali registrovanými užívateľmi ciest.

SYDNEY/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.