Zaujímavosti

V roku 1995 vyhral v lotérii 8 miliónov €. Koľko mu zostalo?

Loteria, vyhra, peniaze.
Loteria, vyhra, peniaze. Zdroj: Prodimedia

Život vo veľkom štýle si poriadne užíval.

Brit Lee Ryan plnil v roku 1995 titulky novín. Vyhral totiž v lotérii 6,5 milióna libier (vyše 8 miliónov eur) a zároveň bol obvinený z obchodovania s kradnutými autami. Väzenie ho neminulo, peniaze si tak mohol poriadne užiť až za nejaký čas.

Z bohatstva sa však dlho netešil. Postupne prišiel o všetky peniaze a dnes žije v malom byte. Vraj je ale oveľa šťastnejší. Výhru v lotérii spätne považuje za prekliatie, píše portál Novinky.cz, ktorý sa odvoláva na britský The Sun.

Päťdesiatštyriročný Ryan bol druhoradým kriminálnikom. Vo väzení sedel už v 80. rokoch a vraj si dlho prial, aby vyhral v lotérii, pretože sa obával, že inak jeho dráha zločinca dopadne zle. Tesne pred výhrou mal totiž naplánovanú ozbrojenú lúpež.

"Niet pochýb o tom, že tá výhra ma zachránila a zachránila aj životy mojich potenciálnych obetí," uviedol Ryan.

Pol roka po výhre musel nastúpiť do väzenia, kde nakoniec strávil deväť mesiacov. Po návrate na slobodu začal utrácať. Kúpil luxusné sídlo a garáž naplnil vozidlá značiek Ferrari, Porsche, Bentley a BMW.

Život vo veľkom štýle si poriadne užíval. V roku 2003 sa rozviedol s manželkou, ktorú podvádzal. Z grófstve Leicestershire sa odsťahoval do Londýna. Tam stretol vtedy 24-ročnú študentku z Kirgizska, ktorá s ním otehotnela a vydala sa za neho.

Spolu odišli do Kirgizska, kde sa pustil do podnikania. Investoval do nehnuteľností a chcel vybudovať napríklad rybiu farmu, všetky jeho projekty ale skrachovali.

V roku 2010 sa znovu rozviedol a vrátil sa do Británie. Jediným jeho majetkom bol vtedy spacák. Dva roky spal na lavičkách, cintorínoch alebo v opustených domoch.

Po nejakom čase sa postavil na nohy a začal pracovať ako kameraman. Dnes žije v prenajatom byte v južnej časti Londýna, kde s ním vraj občas bývajú bezdomovci. Ročne si zarobí okolo 10-tisíc libier.


LONDÝN/TVNOVINY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.