Zaujímavosti

Takto to vyzerá, keď sa stretne najvyšší muž na svete s najnižším

V Londýne si podal ruku najvyšší muž s najnižším
Zdroj: TASR

Dôvodom porovnávania a merania najvyššieho a najnižšieho muža na svete bol Svetový deň Guinnessových rekordov.

Najvyšší a najnižší muži sveta si v Londýne pri príležitosti Svetového dňa Guinnessových rekordov podali ruky. Išlo vôbec o prvé podujatie na svete, keď sa stretli dvaapolmetrový Turek s 55 centimetrov vysokým Nepálčanom. Informovala o tom agentúra DPA.

Dôvodom porovnávania a merania najvyššieho a najnižšieho muža na svete bol Svetový deň Guinnessových rekordov, keď sa na celom svete konali akcie na dosiahnutie mimoriadnych výkonov.

Zdroj: TASR

"Milujem Londýn a to, že po toľkom čase môžem konečne stretnúť Chandra, je úžasné," povedal 31-ročný Sultan Kösen. "Aj keď on je nízky a ja vysoký, v živote sme si museli prejsť podobnými úskaliami," dodal.

"Som nesmierne hrdý na to, že môžem reprezentovať Nepál pred celým svetom," povedal 74-ročný Čandra Bahádur Dangi. Spoznať niekoho, kto je rovnako ako on držiteľom svetového rekordu, bolo jeho celoživotnou ambíciou.

Počas dnešného Svetového dňa Guinnessových rekordov došlo aj k pokusom o zápis do knihy rekordov v najväčšom zhromaždení ľudí prezlečených za tučniakov, najväčšom zhromaždení ľudí raňajkujúcich v posteli, najrýchlejšom behu na 100 metrov po štyroch či najdlhšej neprerušovanej predpovedi počasia.

Guinnessova kniha rekordov vyšla prvýkrát v roku 1954 a obsahuje medzinárodne uznávanú zbierku svetových rekordov, ľudských úspechov či extrémov prírody.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti