Zaujímavosti

Na toto sa ťažko pozerá! Bezdomovcovi vzali aj to málo, čo mal

Bezdomovec Sam
Zdroj: YouTube

Sam nemohol proti rozhodnutiu úradov urobiť nič. So slzami v očiach sa mohol len prizerať, ako mu buldozér berie jeho skromný domov.

Sam je 70-ročný bezdomovec, ktorý žil v lese Lakewood Township v New Jersey. Bol súčasťou stanového mestečka bezdomovcov, kde žilo približne 80-120 ľudí. Títo ľudia sa snažili vyriešiť ťažkú situáciu stavaním domov z dreva, namiesto toho aby spali v lese na lavičkách a spoliehali sa na sociálne zabezpečenie. Problém bol však v tom, že bývali na verejných pozemkoch.

Zdroj: YouTube

Po rokoch čo takto žili sa miestne úrady rozhodli, že stanové mestečko zrušia a bezdomovcov vysťahujú z lesa. Drevené domy ktoré tu stáli roky, tak stroje zničili za pár minút. ,,Môžem sa pozerať?" opýtal sa Sam, keď búrali jeho dom postavený z dreva a prikrytý plachtami. Mal slzy v očiach, pretože mu mizlo pred očami všetko, čo si za tie roky vybudoval, uviedol Dailymail.


Úrady sa bránia, že každému obyvateľovi ponúkli na rok dočasné bývanie, alebo vyše 2800 eur. Nie každý chcel svoj dom v lese opustiť. Organizácia Destiny Bridge sa rozhodla o Samovom osude, ale aj o ďalších ľuďoch zo stanového mestečka natočiť dokument. Ich snahou je zmeniť spôsob, akým sa zaobchádza s bezdomovcami v tejto krajine.

Producent filmu Jack Ballo prežil v ich komunite rok, počas ktorého spoznal všetkých tých ľudí, ako aj ich osudy. ,,Sam nepije a ani neberie drogy, chcel len žiť tak, ako sa mu páčilo. Je to smutné pretože on patril tam," dodal Ballo.

NEW JERSEY/js

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.