Zaujímavosti

Stretnutie po 10-tich rokoch! Video, ktoré dokonale ukazuje lásku zvierat

tansy2.jpg

Tansy vyrastala s gorilími kamarátmi, kým ich nepreviezli do divokej prírody. Stretla sa s nimi po rokoch.

Britský podnikateľ s aristrokratickými koreňmi Damian Aspinall je známy aj ako ochranca prírody. Pred 10-timi rokmi vo vlastnej zoo vychovával dve gorily Djaltu a Bimsa. Vyvolal rozruch fotografiami, keď svoju najstaršiu dcéru Tansy, vtedy ešte ako malé bábätko, vložil do náručia Djalty a odfotil ich spolu. Pre malé dievčatko však bola prítomnosť veľkých primátov prirodzená. Vyrastala s nimi. Kŕmila ich a hrala sa s nimi. Keď však mala 10 rokov, gorily odviezli späť do divočiny. To bolo v roku 2002. 

Zdroj: DailyMail

Po toľkých rokoch sa ale Damian rozhodol, že gorily nájde. Vzal so sebou dnes už 25-ročnú Tansy. Spolu s výpravou a kamerovým štábom sa vybrali  do pralesa Gabone. Po niekoľkých hodinách v tropickom prostredí si z loďky všimli, že na brehu v kríkoch sedia gorily. Boli to skutočne ony.

"Ja a moja sestry Clary sme sa často hrávali s gorilami a chodili sme k nim do klietok. Ale Djalta a Bims boli pre nás špeciálni. Ako naši príbuzní. Naposledy som ich videla, keď som mala 10 a vzali ich v klietkach do Gabonu. Keď sme sa ich vybrali s otcom hľadať, mala som obavy, že už sú natoľko zdivočené, že môžu byť nebezpečné," hovorí Tansy. 

Zdroj: YouTube

Ale bála sa zbytočne. Gorily si Damiana a jeho dcéru pamätali. Kým podnikateľ vystúpil na breh a zvítal sa s Djaltom a Bimsom, Tansy čakala v člne. Ale Damian si všimol, že jedna z goríl uprene sleduje jeho dcéru. Tak k nej podišla, ovoňala ju a hneď bolo všetko ako pred rokmi.

Pohľad na ich zvítanie, objatia a pohľady, vás rozhodne dostanú a možno vám aj slza vyhŕkne. Je úžasné, aké vedia byť zvieratá aj po rokoch verné a nežné. "Bolo to krásne. Vidieť ich nežné pohľady... Cítila som sa v bezpečí a okamžite ma upokojili," opísala stretnutie Tansy. 

https://www.youtube.com/watch?v=aq3pTzCJY58
VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.