Zaujímavosti

Žena má až 90 orgazmov za hodinu. Je chorá

Cara Anaya
Zdroj: Profimedia.sk

Choroba PSAS syndrom sa u nej prejavila za ostatné tri roky.

To po čom túži každá žena, toho má Cara Anaya plné zuby. Arizončanka má totiž denne až 90 orgazmov za hodinu.

Zdroj: Profimedia.cz

Cara Anaya vydrží až šesť hodín sexuálneho vzrušenia denne. A dôvod? Má vzácne ochorenie, tzv. syndróm permanentného sexuálneho vzrušenia. Choroba sa u nej prejavila za posledné tri roky.

Teraz prežíva sexuálne vyvrcholenie v supermarkete, pri sledovaní telky, športu, pri práci na záhrade a dokonca i na detskom ihrisku.

Čo je PSAS syndrom?

Porucha (či syndróm) permanentného sexuálneho vzrušenia má dve anglické skratky PGAD či PSAS. Táto porucha nesúvisí s hypersexalitou, laicky nazývanou nymfománia či satyriasis.

Po prvýkrát ho popísala gynekologička, profesorka Sandra Leiblumová v roku 2001. Syndróm postihuje iba ženy a nie je nijako spojený so psychikou. Je to čisto fyzická záležitosť. To znamená, že nevedie u pacientok k nespútanému sexuálnemu životu, skôr obťažuje a spôsobuje im značné trápenie.

Táto porucha je veľmi zriedkavá. Relatívne malý počet prípadov môže skôr súvisieť s pocitom hanby, ktorý pravdepodobne pacientkám zabraňuje v tom, aby vyhľadali pomoc.

Zdroj: Profimedia.cz

Fyzický pocit v genitáliach môže byť veľmi vysiľujúci a zabraňuje pacientkam sústrediť sa na úlohy každodenného života. Niektoré činnosti môžu vyvolať tak silnú genitálnu odpoveď, že to pacientky považujú za takmer neznesiteľné. Orgazmus môže niekedy vyvolať úľavu, no do niekoľkých hodín sa objaví vzrušenie späť.USA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.