Zaujímavosti

Delikatesa z Peru! Žabí džús zlepšuje sexuálny apetít

Žabí džús vraj pomáha pri rôznych chorobách
Žabí džús vraj pomáha pri rôznych chorobách Zdroj: TASR

Nápoj kúpite v bežnom stánku s rýchlym občerstvením. Prospieva deťom aj dospelým.

Žaby z peruánskeho jazera Titicaca sú hlavnou prísadou džúsu, ktorý vraj pomáha bojovať s astmou, bronchitídou a pomáha zvýšiť sexuálny apetít.

Nápoj si môžete kúpiť v peruánskych Andách, ale aj v hlavnom meste Lima. Kúpiť si ho môžete dokonca aj v bežnom stánku s rýchlym občerstvením. Žaby jednoducho vylovia z malého akvária, zabijú ich buchnutím o stôl, stiahnu ich z kože a hodia do mixéra.

K žabe ešte prihodia mrkvu, koreň rastliny Peruvian maca a med. Džús je zelenkavej farby a zákazníkom ho podávajú v sklenených pohároch. „Žabí džús je dobrý na anémiu, bronchitídu, kosti, mozog, únavu, stres, problémy s dýchaním a niekoľko druhov tuberkulózy. Prospieva deťom aj dospelým," vyjadrila sa majiteľka stánku, ktorý túto delikatesu ponúka.

Neexistuje však žiaden vedecký dôkaz, ktorý by účinky na zdravie človeka jednoznačne potvrdil.

Na prípravu džúsu používajú druh Telmatobius cuelus. Ide o ohrozený druh žiab. „Okamžite zaberá proti astme a bronchitíde. Má veľmi veľa vitamínov a proteínov," povedala veľká fanúšička žabieho džúsu Cecilia Cahuana. Nápoj je veľmi obľúbený aj v susednej Bolívií.

LIMA/DENVERPOST.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.