Zaujímavosti

Neviete čo s plechovkami? Vytvorte z nich sochy

Plechovkový hudobník
Plechovkový hudobník Zdroj: YouTube

Prinášame rebríček piatich zaujímavých sôch, ktoré vyrobili kreatívni ľudia z plechoviek.

Modely lietadiel sú záľubou mnohých mužov. Namiesto plastikových modelov však istý nadšenec vyrobil repliku lietadla z plechoviek od piva. A dal si naozaj záležať, model je detailne spracovaný. Posúďte sami.

Zdroj: YouTube

Nádherný farebný páví chvost sa dá tiež urobiť z obyčajných plechoviek. Stačí vybrať správny druh nápoja, aby plechovky dokonale sedeli do konceptu. O niečo náročnejšia však musela byť tvorba pávieho tela. Autor ju však zvládol veľmi dobre.

Zdroj: YouTube

Jack Kirby sníval o aute. Túžil po Mustangu z roku 1965. Keďže si ho však nemohol dovoliť, vytvoril si aspoň sochu z plechoviek. Použil 5000 plechoviek. Nuž ktovie, možno by si za cenu týchto nápojov dokázal kúpiť aj funkčné vozidlo.

Zdroj: YouTube

Čím menšia socha, tým ťažšie sa dotvárajú detaily. Vytvoriť z plechoviek dokonalého motýľa si tiež vyžiadalo istú dávku šikovnosti a trpezlivosti.

Zdroj: YouTube

Najviac detailov však vytvoril umelec na soche hudobníka. Dokonalé kontúry tváre, perfektná gitara, kravata a prsty, ktoré ešte aj naznačujú akordy. Tvorca tejto sochy je naozajstný umelec.

Zdroj: YouTube

SVET/ODEE.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.