Zaujímavosti

Kde pomáhajú polícii jelene? Možno ani nebudete prekvapení

Finsko.jpg

Pozrite si zaujímavú galériu pomocníkov mužov zákona, v rôznych krajinách sveta.

Pomáhať a chrániť je heslo polície na Slovensku. Muži zákona v rôznych krajinách sveta majú však ako pomocníkov okrem „koní" pod kapotou, aj takých skutočných štvornohých, či dvojnohých pomocníkov. A nie sú len psíci.

Dubaj

V posledných rokoch dubajská polícia má „najdrahšiu hliadkujúcu flotilu" na svete. Celkové náklady predstavujú cca 15 mil. dolárov (11, 9 mil. eur). Pohľad na toto auto i peknú policajtku hovorí a všetko - prekročiť rýchlosť sa vám neoplatí. Ale na mysli musíte mať ešte jedno - do dubajskej polície sa tak ľahko nedostanete. Na jedno miesto sa hlási ať 100 ľudí, ktorí podliehajú prísnemu výberu.

Austrália

U našich protinožcov hliadkujú policajti na vodných skútroch. Je to veľmi výhodné, pretože sa s nimi môžu až k brehu. Zatiaľ čo väčšie sú lode sú zakotvené až 10 až 15 metrov od neho.

Portugalsko

Policajti nie len v Portugalsku, ale aj v USA, Turecka, Nemecka i ďalších krajinách používajú na hliadkovanie v uliciach Segway.

Francúzsko

Muži zákona, odkiaľ pochádza komisár Moulin, či „žandár" zo Saint-Tropez, jazda na kolieskových korčuliach. A vraj tento „dopravný" prostriedok nevyužívajú iba Francúzi.

Egypt

Keďže na púšti by sa asi ťažko naháňali zlodeji auto, egyptská polícia využíva na svoju prácu ťavy alebo dromedáre. A ak ste boli na dovolenke v tejto krajine, odfotiť sa s nimi bol určite dobrý suvenír z tejto severoafrickej krajiny.

Anglicko

Kone využíva viacero krajín na svete. No v Anglicku dominujú pri hliadkovaní počas futbalových zápasov, či veľkých koncertoch.

Fínsko

Policajti pri svoje práci v ďalekom Fínsku nevyužívajú na prácu iba snežné skútre, ale aj jelene. A vraj už niekoľko rokov. Polícia verí, že sa im budú jednoduchšie chytať zločincov, ktorí číhajú v tundre.

USA

O amerických cyklopolicajtoch nakrútili aj seriál Modrý Pacifik. Ale policajti na bicykloch strážia aj ulice v Holandsku, Japonsku, či Seycheloch

Bielorusko

Využívajú tam aj traktory, ale okrem nich policajti používajú aj cestné skútre. Ich hlavnou výhodou je mobility, čo je ideálne pre rýchlu prepravu. Hlavne v parkoch.


Slovensko

Zdroj: TASR

U nás tiež samozrejme máme jazdeckú políciu. Ale muži zákona využívajú aj psov a samozrejme autá. Dokonca aj rýchle, aby chytili cestných pirátov.

SVET/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti