Zaujímavosti

Dóm sv. Alžbety bude rozsvietený dlhšie ako doteraz

Osvetlený košický Dóm. sv. Alžbety
Zdroj: TV Markíza

Farebné osvetlenie si Košičania budú môcť užiť už počas decembra, každú adventnú nedeľu.

Od Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, keď jedna z najstarších a najvzácnejších košických pamiatok - Dóm sv. Alžbety žiarila v centre Košíc ako obrovská sviečka, obdivujú nielen Košičania, ale i návštevníci mesta gotickú katedrálu osvetlenú každý deň. Od stredy (19. 11.) sa už Dóm rozsvecuje o hodinu skôr.

Dominanta košickej Hlavnej ulice sa teda každý bežný deň rozsvieti bielo-zlatým svetlom už o 17.00 h, pri slávnostných príležitostiach zažiaria horné časti kostola farebnými svetlami, navyše, doplnenými rôznymi zaujímavými efektmi. Farebné osvetlenie si Košičania budú môcť užiť už počas decembra, každú adventnú nedeľu. Vyše 350 špeciálnych svietidiel, ktoré sú umiestnené nielen na stenách chrámu, ale i na okolitých budovách, vytvárajú pôsobivú atmosféru. 

„Naozaj som nesmierne rád, že sme nielen splnili svoj sľub, ale že i ďalej pokračujeme v tom, aby boli v súvislosti s rozsvietením Dómu sv. Alžbety obyvatelia nášho krásneho mesta ešte spokojnejší," zdôraznil primátor mesta Košice Richard Raši. Dodal, že zaregistroval veľmi pozitívne reakcie ľudí. „Preto sme sa rozhodli posunúť termín rozsvietenia o hodinu, aby sme si všetci mohli jeho krásu užiť ešte dlhšie," doplnil.

Pozrite si reportáž Dušana Tokarčíka, keď rozsvietili Dóm sv. Alžbety.KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.