Zaujímavosti

Storočnej žene splnili sen. Prešla sa prvýkrát po pláži

Storočná Ruby prvýkrát na pláži
Storočná Ruby prvýkrát na pláži Zdroj: YouTube

Na pláž sa vraj nedostala preto, lebo mala vždy veľa práce a nikdy nemala na dovolenku čas.

Ruby Holt strávila väčšinu života na farme v Tennessee. Vychovala štyri deti a celý život pracovala. Nikdy nemala dosť peňazí na dovolenku.

To sa však zmenilo iba pár týždňov pred jej 101. narodeninami. Vďaka partnerstvu domova dôchodcov s neziskovou organizáciou, ktorá plní sny starších ľudí, sa dostala na pláž v Mexickom zálive.

Ruby si prechádzku po pláži naozaj vychutnávala a keď sa studená voda prvýkrát dostala k jej nohám, začala sa smiať. Pri chôdzi jej pomáhali pracovníci domova. Povedala, že nikdy nevidela niečo také veľké ako oceán. Keďže sa však na pláž dostala v novembri, sťažovala sa, že je voda veľmi studená.

„Počula som, ako ľudia hovoria, že oceán je nádherný a vždy som ho chcela vidieť. Nikdy som nemala príležitosť," povedala storočná Ruby. Výlet pre ňu zorganizoval domov dôchodcov Brookdale, v ktorom Ruby aktuálne žije v spolupráci s organizáciou Wish of a Lifetime.

Na pláž sa vraj nikdy nedostala preto, lebo vždy mali s manželom veľa práce a jednoducho nemali na dovolenku čas. „Som neuveriteľne nadšená, viem že si to užijem," povedala pred výletom.

https://www.youtube.com/watch?v=7a7P3zGUgKQ


PERDIDO/DAILYMAIL.co.uk, pt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti