Zaujímavosti

Mladá žena chcela zomrieť. Teraz sa teší zo života

Aj keď nemá nohy, teší sa zo života
Aj keď nemá nohy, teší sa zo života Zdroj: Profimedia.sk

Keď mala osemnásť, skočila pod vlak. Pripravil ju o obe nohy.

Helen Galsworthy chcela spáchať samovraždu. Ľahla si na koľajnice neďaleko domu. V škole ju šikanovali a stala sa závislou od kokaínu. Dostala sa do hlbokej depresie a nevidela z nej cestu von.

V momente, keď sa blížil vlak sa však rozhodla pre život. Vtedy 18-ročná Helen sa rýchlo posunula, prišla však o obe nohy pod kolenami. Sedem rokov po nešťastí sa cíti šťastná a má dôvod na život. Narodil sa jej syn Thomas.

Je neuveriteľné, že Helen zostala po nehode pri vedomí dostatočne dlho na to, aby videla svoje nohy ležať na trati. Okoloidúci pán, ktorý práve venčil psa, jej okamžite zavolal pomoc a dostal ju do nemocnice.

Zdroj: Profimedia.sk

Helen má dnes 25 rokov a je konečne pripravená hovoriť o amputácií a vyrovnať sa s ňou. „Keď som prišla o nohy, bola som presvedčená, že sa môj život skončil," povedala v rozhovore Helen. „Existuje však toľko dôvodov, pre ktoré sa oplatí žiť," dodala.

Chodila na renomovanú súkromnú školu. Šikanovanie však zanechalo jej sebavedomie v troskách a Helen sa zaplietla s drogami. Z univerzity ju vylúčili a samovraždu začala považovať za jedinú cestu. „Keď som si ľahla na koľaje, cítila som pokoj. Taký pokoj som necítila už dlho," povedala. „Nemohla som uveriť čo sa stalo. Chcela som zomrieť, nie zostať na vozíku," dodala.

Po šiestich týždňoch v nemocnici Helen prepustili a ona sa začala vyrovnávať so stratou. „Mala som pocit, že ma už nikto nebude chcieť. A že nikdy nedosiahnem to, čo som si vysnívala - manželstvo a deti. Dlho som bola frustrovaná. Až do roku 2011, keď som zistila, že som tehotná," opísala svoje pocity Helen. „Thomas nebol plánovaný a nemyslela som si, že to moje telo zvládne. Vždy som však chcela byť mamou," skonštatovala.

Zdroj: Profimedia.sk

HAMSPHIRE/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.