Zaujímavosti

Toto je ten najúžasnejší príklad priateľstva medzi človekom a psom

Arthur je plnohodnotný člen tímu
Arthur je plnohodnotný člen tímu Zdroj: Facebook

Počas pretekov Adventure Racing vzniklo neuveriteľné priateľstvo.

Zničení, špinaví a neuveriteľne hladní členovia švédskeho atletického tímu si sadli a začínali jesť. Pripravovali sa na nebezpečnú 32-kilometrovú túru naprieč dažďovým pralesom v Ekvádore v rámci preteku Adventure Racing. Otvorili mäsové konzervy, keď si zrazu Mike Lindord všimol zanedbaného, opusteného túlavého psa. Pozeral naňho tak smutne, až sa Mike rozhodol vzdať svojho jedla a nakŕmil ho.

Tím pokračoval v túre a pes ich nasledoval. A nikdy neprestal. Psík so skupinou prešiel neuveriteľných 700 kilometrov a dostal od členov tímu meno. Volajú ho Arthur.

Tím čelí rôznym úlohám a Arthur sa správa ako plnohodnotný člen. Plával okolo, keď splavovali na kajakoch rieku. Vliekol sa do kopca počas výstupov a plazil sa v špine. Aj keď sa ho pokúšali v záujme bezpečnosti zbaviť, pes ich odmietol opustiť. Keď sa unavil, celý tím si dal prestávku a keď sa zaboril do bahna, dostali ho von.

Zdroj: Facebook

Psík strávil s tímom šesť dní a dostal sa až do cieľa. Členovia tímu ho preto zobrali k veterinárovi na lekársku prehliadku. Čas, ktorý s Arthurom strávili v Ekvádore v nich zanechal taký dojem, že sa ho rozhodli adoptovať a doniesť do Švédska.

Zdroj: Facebook

Tím sa zúčastňuje súťaže Adventure Racing. Ide o šport, ktorý kombinuje turistiku, jazdu na bicykli cez les a splav na kajaku v priebehu niekoľkých dní. Svetový šampionát sa konal v Ekvádore v troch geografických oblastiach - v Andách, Tichomorí a v dažďovom pralese.

Počas 60 kilometrového preteku na kajaku organizátor varoval tím, že Arthur pláva okolo nich a riskuje svoju aj ich bezpečnosť. Snažili sa ho odohnať, nakoniec ho však vytiahli z vody do kajaku a zostal s nimi počas zvyšku plavby. Gesto vyvolalo nadšenie a podporu ľudí, ktorí pretek sledovali. „Prišiel som do Ekvádoru vyhrať šampionát. Namiesto toho som získal nového priateľa," povedal Lindord.

Zdroj: Facebook

ÖRNSKÖLDVIK/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti