Zaujímavosti

Najkrajšia vianočná reklama. Slzy dlho neudržíte

reklama1.jpg

Je inšpirovaná sfilmovaným príbehom, ktorý bol nominovaný na Oscara.

Jeden z najväčších britských obchodných reťazcov Sainsbury's tento rok prekvapil nádhernou predvianočnou kampaňou. Jej autori sa nechali inšpirovať filmom Šťastné Vianoce. Film sa odohráva počas 1. svetovej vojny, ktorá sa začala pred 100 rokmi. Reklama je nádhernou ukážkou symbolu ľudskosti a mieru.

Dej sa odohráva na bojisku na Štedrý večer. V zákope Britov si mladý muž otvorí list, v ktorom nájde čokoládu a strčí si ju do vrecka. To ešte nevie, že sa z nej bude tešiť nemecký nepriateľ.


Zo zákopov sa zrazu rozoznie spev najznámejšej vianočnej piesne. Tichú noc spievajú spoločne vojaci po anglicky aj po nemecky. Na bojisku potom ráno nastane ticho a vojaci začnú vychádzať von zo zákopov. Prvé bojazlivé stretnutie, okukávanie a zrazu sa všetko zmení. Dva znepriatelené tábory sa skamarátia pri futbale. Ale nie je všetko tak „ružové", ako to na prvý pohľad vyzerá a zrazu nastáva krutá realita.

Reklama je taká úspešná, že za dva týždne od zverejnenie ju videlo vyše 12 mil. ľudí. Ak vás reklama zaujala, môžete si pozrieť aj video z jej výroby či rozhovor s tvorcami. Nájdete ich na konci vyššie priloženého videa. Jedným z partnerov reklamnej kampane je aj charitatívna organizácia The Royal British Legion.

LONDÝN/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.