Zaujímavosti

Šokujúca spoveď muža, ktorého priťahujú 4-ročné deti

channel4.jpg

Televízia šokuje verejnosť dokumentom o pedofiloch. Eddie nikdy nezneužil žiadne dieťa a so svojimi túžbami bojuje od 20-tich rokov.

Televízna stanica Channel 4 čelí kritike verejnosti aj Národnej asociácie pre osoby, ktoré boli v detstve zneužívané. Dnes večer sa totiž chystá v hlavnom vysielacom čase odvysielať kontroverzný dokument o 39-ročnom pedofilovi Eddiem. Ten sa v rozhovore pred kamerami zdôveril, že už od 20-tich rokov ho priťahujú štvorročné dievčatká.

Asociácia si stojí za tým, že by televízia mala skôr venovať svoj čas ľuďom, ktorí boli v detstve zneužívaní a zhromaždiť prostriedky na ich podporu. Naopak iné organizácie krok televízie schvaľujú s tým, že vrhá svetlo na ľudí, ktorí so svojím chorým nutkaním bojujú celý život. Nikomu neublížili a nemajú ani záznam v trestnom registri. S takýmito ľuďmi by sa vraj nemalo zachádzať ako s príšerami.

Tvorcovia dokumentu s názvom Paedophile Next Door poukazujú na to, že takýmto ľuďom by mala byť venovaná väčšia podpora na boj so svojimi túžbami. Presvedčili Eddieho, ktorý s pochopiteľných dôvodov neuvádza svoje priezvisko, aby prehovoril o svojom život.

"To, že som pedofil, som si uvedomil v 20-tich rokoch. Zohráva to veľkú úlohu v tom, aký som človek. Samozrejme, že by som nechcel mať tieto pocity, ale mám ich a je to ťažké. Priťahujú ma deti zhruba vo veku štyri až šesť rokov," hovorí.

"Veľa ľudí automaticky predpokladajú, že keď mám takéto pocity, tak aj zneužijem nejaké dieťa. To rozhodne nechcem urobiť," povedal Eddie. Svoju tvár sa rozhodol ukázať pred celým národom preto, aby pedofili boli liečení a nie démonizovaní.

"Teraz si zrejme mnohí povedia, prečo nie som niekde zamknutí. Mali by sme ho zabiť. Ľudia vás radšej urazia, akoby vám mali pomôcť. Ak nemáte pomoc, nemáte možnosť pohnúť sa dopredu, čo sa zmení? Nič," hovorí Eddie.

"Tento dokument vrhá svetlo na zlé miesta. Namiesto toho, aby sme ľutovali zlých nepochopených pedofilov, mali by sme sa venovať tým, ktorí majú za sebou strašné skúsenosti so zneužívaním," myslí si Peter Saunders, šéf Národnej asociácie pre zneužívaných ľudí.

Na druhej strane John Brown z NSPCC povedal, že je dokument fantastický. "Pedofília je problém verejného zdravia, ktorý je potrebné riešiť spracovaním potencionálnych páchateľov, ako aj ich potrestanie za trestný čin," hovorí. Dodáva, že v Británii je asi 250-tisíc pedofilov a mnohí z nich budú zrejme kontaktovať linku dôvery potom, ako si tento dokument pozrú.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.