Zaujímavosti

Podnikateľ postavil luxusné byty a vily celej dedine, v ktorej vyrastal

Luxusne byty, vily.
Luxusne byty, vily. Zdroj: Profimedia.sk

Pre rodiny z dediny, v ktorej sa narodil, postavil 72 nových bytov a 18 víl.

Tak takýchto milionárov by sme chceli mať aj na Slovensku. 54-ročný oceliarsky magnát z Číny nezabudol na to, odkiaľ pochádza. Po rokoch sa vrátil do rodnej dediny a všetkým jej obyvateľom zadarmo postavil nový dom alebo luxusnú vilu. Informuje britský Daily Mail.

„Zarobil som toľko peňazí, že neviem čo s nimi," vysvetlil podnikateľ Xiong Shuihua. Hoci dnes patrí k najbohatším ľuďom v provincii Jiangxi, v mladosti vyrastal v chudobe a skromných pomeroch. „Nechcem zostať nikomu nič dlžný. Ľuďom, ktorí pred rokmi pomáhali mne a mojej rodine som iba splatil dlh," dodal dobrosrdečný muž.

V dedine, v ktorej sa narodil, žije aktuálne 90 rodín. Väčšina z nich bývala ešte donedávna v drevených chatrčiach. Dnes je všetko inak. 72 rodín sa teší z luxusných bytov a 18 rodín, ktoré podnikateľovej rodine najviac pomohli v časoch núdze, sa dokonca sťahuje do novučičkých víl.

Podnikateľa stálo toto neuveriteľné gesto v prepočte asi 5 miliónov eur. Navyše, starším obyvateľom s tými najnižšími dôchodkami prisľúbil jedlo zadarmo.

„Pamätám sa na jeho rodičov... Boli to láskaví ľudia, ktorým záležalo na druhých. Je skvelé, že ich syn zdedil túto vlastnosť," povedal na margo podnikateľa jeden z miestnych.


PEKING/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti