Zaujímavosti

Radosť bez sexu! Takto žijú asexuáli

asexuals-Mary-Ginoza-and--007.jpg

Spoločnosť asexuálnych ľudí sa pokúša zvýšiť povedomie o ľuďoch, ktorých nepriťahuje žiadne pohlavie.

V jednej z washingtonských pizzérií sa konalo hromadné rande, no trochu netradičné. Stretlo sa niekoľko asexuálne orientovaných ľudí - teda ľudí, ktorých nevzrušuje žiadne pohlavie. Najviac sa tešili na tortu, pretože tá je vraj lepšia ako sex. Šesť mladých ľudí vo veku od 20 do 40 rokov sa rozprávalo o knihách, predošlých vzťahoch a o ďalších „eso" momentoch.

„Eso" (pozn. Ace v angličite) je prezývka asexuálov, vysvetľuje tmavovlasé pekné dievča, ktoré sa do Washingtonu prisťahovalo len nedávno z Bostonu. Nový kolega sa jej ihneď začal vypytovať, aký typ mužov sa jej páči.

Zdroj: meetup.com

„Nemám záujem o nikoho," odpovedala pohotovo. Po takejto odpovedi je už zvyknutá na prázdne pohľady a nemé odpovede. A preto sa proti týmto predsudkom rozhodla bojovať. Spolu s ostatnými asexuálmi chcú vzdelať verejnosť a vysvetliť všetkým, že väčšinou síce muži milujú ženy a ženy mužov a niekedy ženy milujú ženy a muži mužov, ale sú aj ľudia, ktorí po sexuálnej stránke nemilujú nikoho. A je to tiež úplne v poriadku.

Zdroj: meetup.com

Roger Fox je jeden z troch mladých mužov, ktorí sa stretnutia zúčastnili. Vždy vedel, že je iný. Žil na predmestí Baltimoru a deti ho škaredo šikanovali. Z časti preto, že bol tichý a navyše bol polovičný Japonec.

„Myslel som si, že som len z inej sociálnej vrstvy. Nemyslel som si, že to má niečo spoločné so sexom, až kým som nebol dostatočne starý a nevšimol si, že ľudia o sexe stále hovoria. Vtedy som pochopil, prečo som iný," povedal Roger, ktorý má aktuálne 31 rokov.

Zdroj: theguardian.com

Podľa prieskumov sa k asexualite hlási približne jedno percento ľudí. Čísla sa zdajú byť malé, avšak 1% z obyvateľov Ameriky predstavuje približne 3,16 milióna ľudí.


WASHINGTON/THEGUARDIAN.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti