Zaujímavosti

Toto dievčatko to so zbraňou vie

Desaťročná športová strelkyňa Shyanne Roberts
Desaťročná športová strelkyňa Shyanne Roberts Zdroj: Facebook

Zatiaľ čo dievčatá v jej veku vynikajú v balete, ona sa rozhodla pre športovú streľbu.

Desaťročná Shyanne Roberts miluje fialovú farbu. Nosí fialové topánky, jazdí na fialovom bicykli. Dokonca aj jej poloautomatická brokovnica je fialová.

„Je to Beretta 1301," hovorí dievča, ktoré v ruke drží zbraň, ktorej hlaveň je dlhšia ako ona. Zatiaľ čo dievčatá v jej veku chcú byť šampiónkami v balete, či vo futbale, Shyanne je vychádzajúca hviezda v rýchlo sa rozvíjajúcej športovej streľbe.

Dievča z amerického New Jersey, ktorá si hovorí aj „Tomboy Diva" začala strieľať keď mala iba päť rokov. Od siedmich rokov sa zúčastňuje súťaží. Porazila aj dospelých, získala niekoľko ocenení a sponzorov, ktorí jej poskytujú všetko od munície až po zbrane.

Otec malej strelkyne, Dan Roberts, jej pomáha v kariére od prvého dňa. Dáva pozor, aby bola jeho dcéra vždy v bezpečí. Od začiatku vedel, že jeho dcéra má ozajstný talent. „Keď začala kričať čísla terčov predtým, ako ich trafila, bolo mi jasné že je to ozaj dobrý signál," povedal.

Mama talentovanej Shyanne tiež nebola proti. Keď sa jej narodila dcéra, pracovala ako inštruktorka streľby. Shyanne nedávno súťažila v ženskej streleckej súťaži Brownel´s Lady Challenge. Ide o prvú ženskú súťaž v USA.Ženy strieľajú z troch typov zbraní - z pušky, brokovnice a pištole. Zohľadňuje sa čas a presnosť striel.

„Nie je veľa športov, ktoré môžu robiť rodiny spolu," povedal otec jednej zo súťažiacich. „Počas tohto roka sme sa spolu zúčastnili 22 súťaží. Sedem z nich bolo mimo Ameriky. Toto je spôsob, ako môžeme súťažiť ako rodina proti všetkým ostatným," dodal.NEW JERSEY/ABCNEWS.com, pt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti