Zaujímavosti

V New Yorku už majú stromček. A zaspievala aj Mariah Carey v odvážnych šatách

Vianočný stromček pre Rockefellerovým centrom.
Zdroj: thenextweb.com

Prvý stromček rozsvietili v New Yorku pred 103 rokmi.

Rozsvietenie 26 metrov vysokého vianočného stromčeka si na Rockefeller Plaza v newyorskom Manhattane prišli pozrieť tisíce zvedavých Newyorčanov. Informovala o tom agentúra AP.

Už tradičné slávnostné rozsvietenie podporili v stredu večer vystúpením spevácke osobnosti ako Lady Gaga, Tony Bennett, Mariah Carey či Cyndi Lauper. Na pokojný priebeh dohliadalo zvýšené množstvo zložiek poriadkovej polície.

Ceremoniál sa konal iba niekoľko hodín po verdikte veľkej poroty newyorského súdu, ktorá v stredu rozhodla, že neobviní belošského policajta Daniela Pantalea, ktorý v obvode Staten Island pri zatýkaní použitím nedovoleného chmatu uškrtil neozbrojeného černocha Erica Garnera. Rozhodnutie vyvolalo vlnu protestov v uliciach New Yorku.

Starosta New Yorku Bill de Blasio zrušil plánovanú účasť na slávnosti zasvietenia stromčeka a stretol sa s predstaviteľmi mesta a aktivistami v obvode Staten Island. 

Prvý newyorský vianočný strom vztýčili robotníci stavajúci Rockefellerovo centrum v roku 1931. Prvá ceremónia rozsvecovania stromu sa konala o dva roky neskôr. 

https://www.youtube.com/watch?v=FNtrS3JdlSc


NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti