Zaujímavosti

YouTube nezvládol Gangam Style. Museli ho preprogramovať

Gangam Style videlo viac ľudí, ako dokázalo počítadlo spočítať
Gangam Style videlo viac ľudí, ako dokázalo počítadlo spočítať Zdroj: YouTube

Videoklip si pustilo viac ľudí ako dokázalo počítadlo spočítať.

Internet je obrovské miesto, kde nie sú žiadne limity. Aspoň sa to môže zdať. Kórejský raper PSY však jeden ohromný limit pokoril.

Gangam Style sa stal fenoménom v roku 2012 a prednedávnom na YouTube pokoril magických 2 147 483 647 videní. Prekročil tak rozsah pôvodného počítadla videní. „Nikdy sme si nemysleli, že video môže vidieť viac ľudí ako celé 32 bitové číslo (2 147 483 647 videní), ale to bolo ešte predtým, ako sme sa stretli s PSY," píše v blogu Google, ktorý vlastní YouTube. „Gangam Style bol videný toľkokrát, že sa musíme aktualizovať," pokračujú vo vyhlásení.

Ako je to teda možné?

Softvéroví inžinieri spoločnosti videli, že sa blíži vážny problém a stihli aktualizovať počítadlo na 64-bitovú verziu. Počítadlo sa teda zastaví až pri 9-kvintiliónoch videní. Dokáže spočítať presne 9 223 372 036 854 775 808 videní, čo by mohlo raperovi PSY chvíľu trvať.

Video, ktoré je už takmer dva a pol roka staré, ľudí stále láka. Gangam Style bol prvý videoklip, ktorý presiahol hranicu jednej miliardy videní a stal sa najprehrávanejším videom všetkých čias. Aj počas uplynulého leta však patril medzi päť najhranejších videí na YouTube.

„Ľudia si to video stále pozerajú v totálne absurdnom počte," potvrdil hovorca Google Matt McLernon. Pri tejto príležitosti YouTube pridal nový trik. Ak pri videu Gangam Style presuniete kurzor na počítadlo prehratí, čísla sa začnú pretáčať.


SAN BRUNO/CNN.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.