Zaujímavosti

Cvičenie, ktoré predpovedá vašu smrť

Cvičenie, ktoré predpovedá vašu smrť
Zdroj: YouTube

Trúfnete si na to? Toto je test smrti.

Lekári vytvorili test, ktorý predpovedá, či do šiestich rokov zomriete. Ľudia, ktorí v ňom získali 3 a menej bodov, mali viac než päťkrát väčšiu pravdepodobnosť, že ich do šiestich rokov čaká smrť. Ide o jednoduchý cvik, ktorý si môže každý ľahko vyskúšať. Bez pomoci rúk či inej opory si treba sadnúť do tureckého sedu a zase bez pomoci vstať. Píše tn.cz.Lekári k tomu cviku zostavili hodnotiaci systém, ktorý obsahuje 10 bodov. Sadnutie je za 5 bodov, opätovné stúpnutie si tiež za 5 a za každé pomáhanie si rukou, kolenom alebo inou časťou tela sa strháva 1 trestný bod. Pol bodu si odčítajte zakaždým, keď počas cviku stratíte rovnováhu.

Štúdie brazílskych lekárov na univerzite v Rio de Janeiro odhalili, že ľudia, ktorí v tomto jednoduchom teste získali 3 a menej bodov, mali viac než päťkrát väčšiu pravdepodobnosť, že zomrú do šiestich rokov, ako ľudia, ktorí mali viac ako 8 bodov.

Tím lekárov cvik testoval na skupine ľudí vo veku 51 až 80 rokov. Tí, ktorí získali 3 až 7 bodov, mali dvakrát väčšiu pravdepodobnosť, že zomrú počas nasledujúcich šiestich rokov. Cvik by nemali vykonávať ľudia s artritídou.

BRATISLAVA/YouTube, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.