Zaujímavosti

O rekordnú hľuzovku sa pobijú na dražbe tí najväčší boháči

Rekordná hľuzovka.
Rekordná hľuzovka. Zdroj: TASR/AP

Váži dva kilogramy, našli ju v Taliansku a už teraz za ňu ponúkajú milión dolárov.

Na pohľad vyzerá ako kostrbatý zemiak, jej cena vám však vyrazí dych. Za rekordnú hľuzovku, ktorú našli talianski zberači, zvedú na dražbe boj tí najväčší boháči sveta. Niektorí sú ochotní zaplatiť neuveriteľný milión dolárov.

Na termináli newyorského letiska preberali vzácnu zásielku z Talianska. Venovali jej pozornosť hodnú kráľovnej, jej hodnota je prakticky nevyčísliteľná.

Prevziať si ju prišiel majiteľ firmy, ktorá doteraz najväčšiu hľuzovku sveta našla. Váži takmer dva kilogramy.


Frederico Balestra, majiteľ firmy Sabatino Truffles: "Je to ozajstný poklad. Unikát, ktorý sa podarí nájsť tak raz za 100 až 200 rokov".

V krajinách kde sa hľuzovka vyskytuje, teda najmä v Taliansku a Chorvátsku, je pátranie po nej niečo ako národný šport. Organizujú sa celé pátracie zájazdy, vznikajú skupiny trénerov na psy a hlavne prasce, ktoré majú na hľuzovku najvhodnejší čuch.

Hľuzovka sa podáva v tých najhonosnejších reštauráciách sveta. Má veľmi špecifickú arómu a údajne pôsobí aj ako afrodiziakum. Porcia s malými nastrúhanými kúskami vás vyjde na najmenej 120 dolárov.

"Ochutnáte ju raz, ovoniate ju raz a vedzte, že ju k ničomu inému nebudete vedieť prirovnať. Preto je taká unikátna," dodáva Frederico Balestra.

Už teraz niet pochýb o tom, že najväčšia hľuzovka sveta zarobí slušný balík. Ešte pred dražbou sa prihlásili arabskí šejkovia, že sú ochotní zaplatiť aj rovný milión dolárov.

NEW YORK/Reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.