Zaujímavosti

Pozrite si výber najlepších selfie tohto roka

Ťava.jpg

Počas tohto roka vzniklo mnoho zaujímavých selfie fotografií. Prinášame vám výber najlepších záberov.

Spravodajský portál CNN zverejnil výber najlepších selfie fotografií roka 2014. Okrem fotografií známych ľudí sa do výberu dostali aj zábery z kozmu, fotky zvierat, či zábery z protestov.

Moderátorka Ellen DeGeneres využila moment a nafotila selfie so skupinou hviezd na udeľovaní cien Academy Awards. V popredí vidno herca Bradleyho Coopera, ktorý držal telefón. „Kiež by mal Bradley dlhšiu ruku. Najlepšia fotka všetkých čias," napísala Ellen na Twitter. Fotografia sa stala najzdieľanejším príspevkom v histórií sociálnej siete.

Chlapec v meste Belfast na severe Írska si urobil selfie pred britskou kráľovnou Alžbetou II.

Cyklista Alberto Contador zodvihol palec v momente, keď sa jeho fanúšička fotila na štarte Tour de France v britskom meste Leeds.

Americká speváčka Demi Lovato (vľavo) si urobila selfie s Taylor Swift počas MTV Video Music Awards. Fotografiu uverejnila na svojom Instagrame.

Fanúšik dostihov sa stihol odfotiť v momente, keď sa poza neho prehnal Luke Morris počas pretekov neďaleko mesta Chichester vo Veľkej Británií.

Ruský odvážlivec Alexander Remnev (vľavo) a Volodya Sidorov sa vyštverali na mrakodrap Princess Tower v Dubaji.

Nemecký futbalista Lukas Podolski si na fotke zvečnil bozk od spoluhráča Bastiana Schweinsteigera počas oslavy víťazstva na Svetovom pohári v Rio de Janeiro.

Hossam Antikka, jeho priatelia a ťava sa usmievajú. Selfie vznikla v egyptskej Gize.

Herečka Michelle Rodriguez zverejnila túto fotografiu spolu s Vinom Dieselom potom, ako dokončili nakrúcanie siedmeho dielu úspešného filmu Rýchlo a zbesilo.

Fanúšička si urobila selfie s mrzutou mačkou. Ide o internetovú celebritu, ktorú preslávil trvalo zamračený výraz tváre. Mačka sa volá Tardar Sauce a stala sa oficiálnou tvárou výrobcu mačacieho žrádla.

Astronaut Európskej vesmírnej agentúry Alexander Gerst si urobil selfie počas „prechádzky" mimo Medzinárodnej vesmírnej stanice.

Demonštrant si urobil selfie pred horiacim autom v Bruseli. Desaťtisíce ľudí tam protestovalo proti vládnej politike, ktorá chcela zvýšiť dôchodkový vek.

Pilot holandskej letky zverejnil fotografiu priamo z kokpitu. Po jeho ľavici vidieť Boeing 787 Dreamliner, prvý kus holanských aerolínií Arke.


Pápež František pózuje na fotografii pre matku s dieťaťom vo Vatikáne.

Proruský rebel sa odfotil na mieste nehody malajzíjskeho lietadla na východe Ukrajiny. Boeing 777 zostrelili neďaleko Donetska v júli. Zahynulo všetkých 298 ľudí na palube.

BRATISLAVA/CNN.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.