Zaujímavosti

Toto sme najviac vyhľadávali na internete v roku 2014

google.JPG

Do vyhľadávača zadajú používatelia každý mesiac miliardy výrazov. Rebríček ukazuje, čím žili Slováci počas roka 2014.

Do vyhľadávača Google každý mesiac zadávajú používatelia miliardy výrazov. Skokani, čiže výrazy, o ktoré za uplynulý rok najviac vzrástol záujem, sú zrkadlom toho, o čo sa ľudia najviac zaujímali alebo čo ich trápilo.

Rebríček TOP skokanov opäť odhaľuje, čím žila slovenská spoločnosť na internete. Slovenských používateľov zaujali rôzne svetové športové podujatia (Sochi 2014, Australian Open, MS hokej 2014), dotkli sa ich odchody významných osobností (Iveta Bartošová, Robin Williams), hľadali informácie v súvislosti s vírusom ebola a poskočil záujem aj o Halloween. Najväčší ošiaľ však medzi Slovákmi vyvolali cyklistické preteky Tour de France.

Najtrendovejšie vo vyhľadávači Google 2014 na Slovensku

1. Tour de France
2. Iveta Bartošová
3. Sochi 2014
4. Halloween
5. Ebola
6. Australian Open
7. Robin Williams
8. Flappy Bird
9. Finančná správa
10. MS hokej 2014

„V rebríčku skokanov oproti minulému roku prišlo u slovenských používateľov k výraznej zmene. Od záujmu o reality šou a televíznu zábavu sa posunuli k športu a fandeniu. Do prvej desiatky skokanov na Googli sa totiž dostali hneď 4 svetové športové podujatia, kde nás reprezentovali slovenskí športovci. V rebríčku skokanov slovenských osobností si prvenstvo vybojovala slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková," hovorí Martina Joneková, PR manažérka Googlu pre ČR a Slovensko a dodáva: „O tom, že Slováci na Googli radi vyhľadávajú zábavu, svedčí aj záujem o sviatok duchov či hry pre mobilné zariadenia."

Objemovo najvyhľadávanejšími sú internetové služby pre komunikáciu či zábavu (Facebook, YouTube, Gmail), ktoré sa pravidelne umiestňujú v rebríčku TOP 10. Nováčikom rebríčka najvyhľadávanejších výrazov je online prekladač.


BRATISLAVA/TVNOVINY.sk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.