Zaujímavosti

Slováci spúšťajú novú sociálnu sieť. Chce konkurovať gigantom

Socialna siet.
Socialna siet. Zdroj: Shutterstock.com

O úspechu aplikácie môže rozhodnúť jej jednoduchosť.

Päťčlenný slovenský tím v týchto dňoch púšťa do sveta novú mobilnú aplikáciu - Droppie. Táto sociálna sieť spájajúca ľudí prostredníctvom fotiek priamo na mieste, kde boli vytvorené, má ambíciu dosiahnuť minimálne takú obľúbenosť, akú majú u používateľov aplikácie ako Instagram, Foursquare či Snapchat.

"Aplikácia bola navrhnutá účelovo pre mladého človeka. Jednoduchosť, zábava, spoznávanie nových ľudí a prekvapenie sú hlavné atribúty, ktoré s droppie zažijú," povedal Martin Herman, zakladateľ Droppie. 

O úspechu aplikácie môže rozhodnúť jej jednoduchosť. Používateľ urobí fotku, môže k nej pridať odkaz, či popis a "dropne", teda zanechá ju na mieste, kde sa práve nachádza.

Aplikácia presne zaznamená GPS súradnice, kde bola fotografia urobená. "Ak iný náhodný užívateľ Droppie ide cez miesto, kde bola fotografia vytvorená, dostane informáciu do mobilu, že prechádza bodom - droppom, kde ju niekto zanechal a môže si ju pozrieť a reagovať na ňu vlastnou fotografiou s textom," vysvetlil Herman.

Podľa ďalšieho zakladajúceho člena Mareka Šándora nechýba pri aplikácii moment prekvapenia. "Jednoducho chodíš ulicami, zbieraš fotky so správami, ktoré niekto zanechal na tvojej trase a pritom dotyčného nemusíš vôbec poznať. Vlastne nikdy nevieš, na akú fotku natrafíš," povedal Šándor.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.