Zaujímavosti

Návrhárka vyrába kožušinové oblečenie zo zrazených zvierat

patricia.jpg

Podľa nej sa dá nosiť kožušina a zároveň aj bojovať za práva zvierat a chrániť ich.

Patricia Paquin pochádza z Vermontu a živí sa navrhovaním odevov. Ale nie je len takých obyčajných, ale kožušinových. Teraz sa pravdepodobne otvára nožík vo vrecku všetkých ochranárom zvierat. Ale Patricia sa obhajuje tým, že kožušinové doplnky ako návleky na nohy, štóly na ruky či čapice vyrába zo zvierat, ktoré zrazili na ceste dopravné prostriedky. Podľa nej sa dá nosiť kožušina a zároveň aj bojovať za práva zvierat a chrániť ich. 


Štatistiky totiž dokazujú, že ročne skončí pod kolesami áut sedemkrát viac zvierat, než koľko ich zahynie ľudskou rukou na kožušinových farmách. Ide o 365 miliónov zvierat, kým na farme je to 50 miliónov.

"Vidieť pri ceste tieto zvieratá je súčasťou každodenného života. Kto od toho neodvráti hlavu? Nechcete to vidieť, pretože keď sa ponoríte do toho, čo sa skutočne stalo, je to emocionálne príliš vyčerpávajúce," povedala Patricia v rozhovore pre Modern Farmer.


Patricia študovala odevný dizajn v Dánsku. Po návrate domov sa spojila s odborníkom na vypchávanie zvierat, ktorý jej pomáha získať na cestách kožušinový materiál. Návrhárka má indiánske gény, takže každé zrazené zviera poctí modlitbou a mantrou, ktorú mu zaspieva. Aby mohla jeho duša odísť a ako formu poďakovania za to, že časť jeho tela ešte bude slúžiť ľuďom.

Nielen v USA, ale aj v Británii už niekoľko rokov ľudia nosia zrazené zvieratá domov a pripravujú z nich jedlo. Sú totiž lacným zdrojom mäsa.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti