Zaujímavosti

Rozoznáte ich? Novodobý Bruce Lee žije v Afganistane

bruce-lee-diet.png

Mladík chce svetu ukázať inú stránku vojnou zmietaného národa.

Z ruín zničeného miesta severne od afganského Kábulu vzišiel nový bojovník. Nápadne sa podobá na kung-fu legendu Brucea Leeho a svojimi vysokými kopancami sa stal ozajstnou hviezdou internetu. Mladík chce svetu ukázať inú stránku vojnou zmietaného národa.

Videá a fotografie zverejnil 20-ročný Abbas Alizada na sociálnej sieti pod menom Bruce Hazara. Sú plné sált vzad a iných známych póz, ktorými sa preslávil Bruce. Šíria sa cez malú skupinu ľudí cez internet. Bruce však dúfa, že sa dočká aj medzinárodnej publicity.

„Chcem sa stať afganským Bruceom Leem nie len doma v Afghanistane. Chcem sa stať ikonou a chcem byť šampiónom ako Bruce Lee a mojou najväčšou ambíciou je stať sa hollywoodskou hviezdou," povedal Abbas v zdevastovanom objekte, kde dvakrát týždenne trénuje. „Naučil som sa profesionálne techniky od Brucea. Sledoval som ho v akcií vo filmoch," doplnil. Alizada zároveň ukázal svoju fyzičku pri klikoch na končekoch prstov, ale aj v boji so sparing partnerom.

Abbas pochádza z chudobnej rodiny s desiatimi deťmi. Rodičia nemali dosť peňazí, aby synovi zaplatili akadémiu bojových umení. Keď ho však tréner videl v akcií, zobral ho pod svoje ochranné krídla.


KÁBUL/REUTERS, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.