Zaujímavosti

Facebook chystá novinku. Zabráni vám, aby ste sa zahanbili pred priateľmi

shutterstock_187711592.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Ako to bude fungovať?

Sociálna sieť vyvíja digitálneho asistenta (umelú inteligenciu), ktorá sa vás na základe rozoznania istých znakov, či chcete skutočne zavesiť fotku alebo video, na ktorom ste napríklad pod vplyvom alkoholu. Zrejme by ste neboli radi, keby takúto snímku videla vaša mama či šéf. Informuje portál wired.com.

"Systém bude analyzovať fotografie a ďalšie akcie na Facebooku a identifikovať potenciálne trápne prvky. Predstavte si, by ste mali inteligentného digitálneho asistenta, ktorý by vám sprostredkoval interakciu so svojimi priateľmi a tiež obsahom na Facebooku," hovorí Yann LeCun z New York University, ktorý stojí na čele výskumu AI pre Facebook. "Asistent" sa teda pozrie na to, čo chcete zverejniť a povie si, či by to skutočne mala vidieť aj verejnosť upozorní vás na to.

Ako to bude fungovať? Keďže má užívateľ pod vplyvom alkoholu vyššiu tendenciu fotiť sa a robiť si selfie, ak by ju chcel pridať, spomínaný asistent ju zanalyzuje a vyhodnotí, či to osoba alebo osoby na fotke prehnali s počtom pohárikov. Následne vyhodí používateľovi upozornenie s potvrdením, aby sa nestalo, že na druhý deň bude svoje konanie ľutovať.

Komplexná AI vás taktiež upozorní v prípade, že sa niekto iný snaží zverejniť fotku, na ktorej ste v zábere aj vy. “Ich práca je súčasťou oveľa väčšej snahy smerom k hlbokému učeniu, ktorá má za cieľ automatizovať online úlohy napodobňovaním správania masívnych sietí neurónov v ľudskom mozgu,” dodal LeCun.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.