Zaujímavosti

Facebook vás chce ochrániť pred sebou samým

Facebook vás chce chrániť pred trápnymi fotkami
Facebook vás chce chrániť pred trápnymi fotkami Zdroj: Shutterstock.com

Vývojári chcú odhaliť a vymazať trápne fotografie, ktoré vás môžu prenasledovať celý život.

Ak ste v minulosti neboli spokojní so svojou fotografiou, jednoducho ste ju roztrhli a zahodili do koša. Časy sa však už dávno zmenili a škandalóznymi fotografiami sa Facebook len tak hemží. Fotka, ktorú si tam umiestnite v priebehu sekundy, vás môže prenasledovať celý život. Pracovníci tejto sociálnej siete s tým však chcú niečo urobiť.

Facebook hľadá spôsoby, ako odhaliť a vymazať trápne fotografie ešte predtým, ako sa objavia na užívateľovom profile. Ide o úplnú novinku v rýchlo rastúcom trende vývojárskych spoločností, ktoré sa vás snažia ochrániť pred sebou samým.

Predstava, že ľudia potrebujú neustálu kontrolu, aby si nezničili vlastné životy je prinajmenšom drastická.

Snaha ochrániť vás prichádza z dielne oddelenia výskumu umelej inteligencie najväčšej sociálnej siete na svete. Na čele výskumu je Yann LeCun. Spolu so svojim tímom zjednodušujú proces zaobchádzania s ľudskou identitou na internete. Každý deň sa totiž na sociálnej sieti objavia milióny fotografií opitých ľudí, ktoré sa však môžu užívateľom vypomstiť.

Existujú zásuvné moduly a internetové aplikácie, ktoré sa pokúšajú zistiť, či ste dostatočne triezvi, aby ste sa mohli pripojiť na Facebook, alebo na Twitter. Musíte ich však reálne používať. „Predstavte si inteligentného digitálneho asistenta, ktorý sprostredkuje vašu interakciu s priateľmi," vysvetlil LeCun.

Odporcovia tohto projektu sa obávajú, že sa Facebook snaží týmto krokom narušiť vašu ľudskosť. Podľa nich je predstava, že ľudia potrebujú neustálu kontrolu, aby si nezničili vlastné životy prinajmenšom drastická.

MENLO PARK/DAILYDOT.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.