Zaujímavosti

Toto by ste si nikdy neobliekli, v Amerike to ale ide na dračku

svetricek.jpg

V nenápadnom obchodíku v Colorade platí, že čím je vianočný sveter škaredší, tým lepšie.

Santa na saniach, veselé soby s červeným nosom či chlpaté čudo vo vianočných farbách. Možno aj vy máte v skrini sveter so sviatočnými vzormi, ktorý ste si v minulosti našli pod stromčekom a nikdy ste ho nemali na sebe. Jedno je isté. V Spojených štátoch by išiel na dračku.

V nenápadnom obchodíku v Colorade platí, že čím je sveter škaredší, tým lepšie. "Na tomto svetri je stromček, na tomto zas veniec a poriadne veľa ozdôb. Je rozhodne škaredší," hovorí zákazníčka. Majitelia obchodu s najškaredšími svetrami zbierali takéto cenné úlovky celé roky. Niektoré uštrikovali príliš kreatívne babičky, iné sú z bežných kolekcií, ktoré sa návrhárom až tak nevydarili.

Na výber je 4-tisíc kusov a každý jeden je originál. "Máme tu mikiny, vesty aj bežné svetre," hovorí predavačka. Pred Vianocami nie je o zákazníkov núdza. Horlivo tu nakupujú najmä ľudia, ktorí chcú svojich blízkych prekvapiť vtipným darčekom. "Je ich tu toľko, že si neviem vybrať," nevedela sa rozhodnúť zákazníčka. 

Majitelia obchodu dúfajú, že niektorí obdarovaní žart nepochopia a po Vianociach sa sveter rozhodnú vrátiť. Napokon, škaredé svetre nie sú lacné. Niektoré stoja aj dvesto dolárov. 


USA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.